m noc nauk 17 02 Wielkim corocznym wydarzeniem naukowym jest Małopolska Noc Naukowców. Uczelnie wyższe, instytuty otwierają swoje laboratoria i zapraszają dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w pokazach, eksperymentach i wykładach o tematyce z różnych dziedzin życia. W ramach zajęć Szkolnego Koła Naukowego z Fizyki uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w takiej nocy zorganizowanej przez Państwową Wyższa Szkołę Zawodową w Nowym Sączu.

Mogli dokonać pomiaru grubości elementu gaźnika motoru, skosztować żywności molekularnej, obserwować działania systemu alarmowego, zobaczyć i usłyszeć pracę silników samochodowych, obserwować działanie sieci elektrycznej, uczestniczyć w pokazie fizycznym z ciekłym azotem oraz wysłuchać wykładów nt. największych wodospadów świata oraz sprzętu audio, popartych prezentacjami zdjęć. Każdy mógł znaleźć coś interesującego dla siebie. Było wiele wrażeń. W planach jest kolejny wyjazd za rok.

Zdjęcia przedstawiają uczniów w pracowni metrologicznej, laboratorium produkcji żywności oraz pracowni mechatroniki samochodowej.

                                                                                                                                                             Lucyna Pazdur

czyste powietrze

szkola prom bezp

dobrze zaprojektowana

odblaksowa szkola

Początek strony