spacer jabloniec 18Spacer historyczny na Jabłoniec – 11. 09. 2018 r. godzina 9.20

W ramach programu „Niepodległa” realizowanego wspólnie z Biblioteką Publiczną w Starej Wsi I, w dniu 11 września (wtorek) 2018 r. odbył się spacer historyczny na Jabłoniec. W pieszej wycieczce z przewodnikiem Karolem Wojtasem i Panem Jancentym Musiałem wzięli udział uczniowie klas V – VIII SP i III Gimnazjum z wychowawcami i uczącymi nauczycielami. Spacer historyczny na Jabłoniec to zadanie realizowane na podstawie ustalonych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej kierunków polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2018/2019 – 100 rocznica odzyskania niepodległości – wychowanie do wartości i kształtowanie patriotycznych postaw uczniów.

rozp r 18 12rozp r 18 31

„Witaj szkoło, nasza szkoło!” - tymi słowami cała społeczność Szkoły Podstawowej nr 2 w Starej Wsi powitała nowy rok szkolny 2018/2019. Uroczysta akademia odbyła się 3 września 2018 r. w sali gimnastycznej.

O godzinie 8:00 rozpoczęła się msza święta, którą odprawił ksiądz Robert Duda. Wszyscy zgromadzeni dziękowali za udane wakacje oraz prosili o szczęśliwy rok szkolny.

z taneczne 17 18Uczennice naszej szkoły wzięły udział w konkursie Młodzi Artyści Gminy Atakują zwanym MAGA. W kategorii taniec grupa szkoły podstawowej klasy IV-VI pod opieką p.Iwony Gawlak oraz klasy VII szkoły podstawowej i gimnazjum grupa taneczna DIVERS.

dz przedm przyr 18 0120 czerwca 2018 roku odbył się po raz pierwszy w naszej szkole dzień przedmiotów przyrodniczych i matematyki, który adresowany był do uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum.