a czyt dz 19 01Za nami już pierwsze zajęcia koła plastycznego z udziałem dzieci z oddziałów przedszkolnych. Na pierwszy rzut dzieci poznały technikę "mokre w mokrym" oraz technikę "nakrapiania" tworząc rozmyte obrazki jesiennych drzew.

a czyt dz 19 03Oddział przedszkolny 0c odwiedziła pani Magdalena K., mama Szymona. Przeczytała dzieciom książkę "Złotowłosa i trzy misie", oraz opowiadania "Warsztat dziadka Julka" i "Kiedy mama była taka mała jak ja".

w krakow 19 01 5 września po pierwszej godzinie lekcyjnej uczniowie klas VI, VII i VIII udali się na wycieczkę do Krakowa.

Najważniejszym punktem dnia była wizyta w Teatrze Ludowym i obejrzenie sztuki „Błysk rekina”. To spektakl muzyczny. Napisano o nim w jednej z recenzji, że to "Baśń przeciwko agresji" i dużo w tym prawdy. To przedstawienie o przemocy, radzeniu sobie z nią, o odrzuceniu, samotności, niezrozumieniu, ale też sile wyobraźni i o przyjaźni, która potrafi rozwiązać mnóstwo problemów.

dz n slub 19 71  Październik jest miesiącem, w którym corocznie cała społeczność szkolna ma okazję do wspólnego świętowania. Stwarza ją rocznica ustanowienia Komisji Edukacji Narodowej, która powstała 14. października 1773 r., z inicjatywy króla Polski, Stanisława Augusta Poniatowskiego. KEN powołał do życia Sejm Rozbiorowy.

Od 1982 r. święto, zwane wcześniej Dniem Nauczyciela, zmieniło nazwę na Dzień Edukacji Narodowej, czyli święto wszystkich pracowników oświaty.

do gr czyt 19 05„ Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła.”

Wisława Szymborska

Biblioteka to miejsce w szkole, które powinno kojarzyć się z  miejscem bezpiecznym, przyjaznym, radosnym, gdzie uczniowie są mile widziani, miejscem, które będą chętnie odwiedzać. 26 września 2019 roku do grona czytelników biblioteki szkolnej dołączyła klasa I.