mistrz aktyw 18 01 Aktywność ruchowa jest nieodłącznym atrybutem życia człowieka. Sprzyja ona rozwojowi organizmu, pomnażaniu i zachowaniu zdrowia. Niestety w coraz większym stopniu u  dzieci i młodzieży występuje tendencja do ograniczania aktywności fizycznej. Uczniowie klasy II realizując projekt gimnazjalny ,,Piękni i zdrowi”

dz marchwi 18 01   Rok kalendarzowy pełen jest różnych uroczystości i obchodów. I tak według kalendarza świąt nietypowych na dzień 5 kwietnia przypadło święto dz marchwi 18 02marchewki. Z tej okazji członkowie koła przyrodniczego przygotowali coś ,,marchewkowego”: gazetkę informacyjną, ciasto, sok oraz konkurs ,,Pożeracz marchewki”. W ten sposób chcieli zachęcić wszystkich do zamiany niezdrowych fast foodów na zdrową żywność, a konkretnie marchewkę, która jest źródłem niezwykle cennych witamin.

k otwp 18 025 kwietnia w świetlicy OSP Pisarzowa  odbył się miejsko-gminny etap turnieju wiedzy pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Prezes miejsko-gminnego Zarządu OSP RP w Limanowej – Aleksander Krzysztof przywitał uczestników.

brd 18 38 6 kwietnia 2018 roku w Męcinie odbyły się gminne eliminacje Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym Szkół Podstawowych i Gimnazjów. Uczestnicy eliminacji musieli wykazać się wiedzą w zakresie znajomości przepisów ruchu drogowego, udzielania pierwszej pomocy oraz umiejętnością jazdy rowerem po torze przeszkód.

wielkanoc 18 33W dniu 28.03.2018 r. odbyła się uroczysty apel związany ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi przygotowany przez Samorząd Uczniowski. W pierwszej części przedstawienia młodzież opowiedziała o zwyczajach związanych z okresem Wielkanocy. Dziewczęta z klasy II gimnazjum występowały w strojach regionalnych i używały gwary.