bib konk 18 01  Uczniowie klasy I szkoły podstawowej brali udział w konkursie „ W magicznym świecie Jana Brzechwy”. Oto wyniki konkursu:

I miejsce – Natalia Rak i Julia Biernat

II miejsce – Fryderyk Pachut

III miejsce – Mikołaj Twaróg

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!!

Program „Insta.Ling dla Szkół”- innowacyjny program do nauki słówek z angielskiego i niemieckiego

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła  do Programu Insta.Ling dla Szkół.

Program oferuje uczestnikom korzystanie ze strony www przygotowanej do skutecznej nauki słówek i umożliwia wykorzystywanie  jej w szkole w celu wspierania nauki języka obcego.

l historii 18 01 l historii 18 024 stycznia 2018r. gościliśmy w naszej szkole Pana Mirosława Cięciela, byłego ucznia naszej placówki. Pan Mirosław jest miłośnikiem i pasjonatem historii z okresu I i II wojny światowej. W ciekawy i bardzo atrakcyjny sposób opowiedział uczniom klasy VII i VI o swojej pasji kolecjonerskiej. Uczniowie mogli zobaczyć eksponaty i usłyszeć historię każdego z nich.

Dziękujemy za przybycie Panu Mirosławowi i cenny czas, który zechciał nam poświęcić.

dz babci i dz 18 06

W dn. 24 stycznia br. w naszej szkole odbyła się uroczystość „Dnia Babci i Dziadka”. Mali artyści z oddziałów przedszkolnych 0a, 0b i klasy I przygotowali piosenki, tańce i wierszyki. Uczniowie klasy trzeciej przedstawili „Jasełka”.

ptaki 18 01ptaki 18 02Niesamowite emocje towarzyszyły niecodziennej lekcji przyrody, która w dniu 3 stycznia odbyła się w naszej szkole. Prowadzili ją przybyli do nas goście - zespół Zielone Lekcje z drapieżnymi ptakami specjalnie ułożonymi do pracy z dziećmi. Były to: sowy , sokoły oraz  jastrząb. Uczniowie klas 0 – VII mieli szansę dowiedzieć się m.in. jaką rolę te ptaki spełniają w przyrodzie i czym się różnią od siebie.