W piątek 5 kwietnia w naszej szkole odbył się IV Gminny Konkurs Chemiczny.

W konkursie wzięli udział gimnazjaliści oraz uczniowie klas ósmych szkół podstawowych z ośmiu szkół Gminy Limanowa.

Wyniki współzawodnictwa:

I miejsce –  Faustyna Król, uczennica III klasy gimnazjum SP nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Starej Wsi.

II miejsce – Olaf Ciuła uczeń klasy VIII SP im. Stanisława Wyspiańskiego w Mordarce.

III miejsce ex aequo – Magdalena Woźniak uczennica III klasy gimnazjum SP nr 1  w Męcinie oraz Michał Natanek uczeń III klasy gimnazjum w SP im. Stanisława Wyspiańskiego w Rupniowie.

mzp 19 0620  marca w świetlicy OSP Pisarzowa  odbył się miejsko-gminny etap turnieju wiedzy pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Prezes miejsko-gminnego Zarządu OSP RP w Limanowej – Aleksander Krzysztof przywitał wszystkich przybyłych uczestników oraz ich opiekunów oraz przedstawił komisję konkursową. Konkurs odbywał się w 2-u etapowym rozstrzygnięciu: pisemnym oraz ustnym. Po odbyciu się części pisemnej, najlepsza piątka  z każdej kategorii otrzymała  awans do części ustnej, w której pytania zadawało jury.

brd 19 01 W dniu 27 marca br.  w Szkole Podstawowej nr 1 w Męcinie odbyły się  gminne eliminacje Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym.  Eliminacje przeprowadzone zostały w dwóch grupach wiekowych:
- grupa I – uczniowie w wieku 10 - 12 lat (rocznikowo 2007-2009)
- grupa II – pozostali uczniowie

21 marca dzieci z oddziałów przedszkolnych i świetlicy szkolnej pożegnały zimę.  Wszystkie grupy w ramach zajęć przygotowały wspólnie Marzannę.  Po śniadaniu, dzieci wraz z opiekunami udały się na spacer w okolice szkoły, aby odnaleźć pierwsze oznaki wiosny. Tak rozpoczęliśmy nasz marsz ku wiośnie, oczywiście z Marzanną na honorowym miejscu.