ii dz prof 19 0331 maja 2019 r. w naszej szkole odbył się II Dzień Profilaktyki. Na górnym korytarzu zebraliśmy się już o godzinie ósmej, by przystąpić do realizacji różnorodnych działań.

konk liter 19 03 konk liter 19 01konk liter 19 02 17 maja w Zębie, najwyżej położonej miejscowości w Polsce, odbyło się wręczenie nagród osobom nagrodzonym i wyróżnionym w konkursie o Janie Pawle II. W tym roku nieco zmienił się tytuł konkursu: z „Jan Paweł II – Patron Najgodniejszy” na „Jan Paweł II – Mój Autorytet”. Nie zmieniła się numeracja – to już XVIII edycja tego konkursu. Tradycyjnie konkurs odbywa się w dwóch grupach wiekowych oraz w trzech kategoriach: plastyczny, literacki i informatyczny.

maga taniec 19 2314 maja w świetlicy w Starej Wsi odbyła się VI edycja Przeglądu Artystycznego MAGA, kategoria taniec. W przeglądzie tańca kategorii kl VII-VIII i III kl gimnazjum naszą szkołę reprezentował zespół taneczny „DIVER” w składzie:

konk wysp 19 02konk wysp 19 01Jak co roku w maju Rupniów zaprasza uczniów szkół z terenu gminy Limanowa do zmagań konkursowych związanych z ich patronem szkoły – Stanisławem Wyspiańskim. W tym roku przyszedł czas na konkurs wiedzy. Odbywał się on 16 maja i przygotowany został dla dwóch grup wiekowych: grupa młodsza – klasy IV – VI oraz grupa starsza – kl. VII – VIII oraz III gimnazjum.

22 maja uczniowie klasy V i VI uczestniczyli w wycieczce krajoznawczo-turystycznej. Pierwszym punktem wyjazdu był  skansen archeologiczny Karpacka Troja w Trzcinicy koło Jasła. Uczniowie zwiedzili wspaniałą ekspozycję muzealną, rekonstrukcję chat otomańskich i wczesnośredniowiecznych oraz teren grodziska z epoki brązu.