spacer jabloniec 18Spacer historyczny na Jabłoniec – 11. 09. 2018 r. godzina 9.20

W ramach programu „Niepodległa” realizowanego wspólnie z Biblioteką Publiczną w Starej Wsi I, w dniu 11 września (wtorek) 2018 r. odbył się spacer historyczny na Jabłoniec. W pieszej wycieczce z przewodnikiem Karolem Wojtasem i Panem Jancentym Musiałem wzięli udział uczniowie klas V – VIII SP i III Gimnazjum z wychowawcami i uczącymi nauczycielami. Spacer historyczny na Jabłoniec to zadanie realizowane na podstawie ustalonych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej kierunków polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2018/2019 – 100 rocznica odzyskania niepodległości – wychowanie do wartości i kształtowanie patriotycznych postaw uczniów.