apel 11 xi 18 04Z wdzięcznością za dar Niepodległości rozpoczął się kolejny dzień nauki – 9 listopada 2018r. w świątecznym nastroju. Od rana, podczas wszystkich przerw międzylekcyjnych, rozbrzmiewała muzyka patriotyczna, młodsi i starsi uczniowie mieli okazję wsłuchiwać się w słowa pieśni i piosenek z okresu I wojny światowej, jak również współczesnych pieśni o ukochanej Ojczyźnie.

 

O godzinie 11:11, na pamiątkę tak ważnej historycznie dla Polski daty 11 listopada 1918r, cała społeczność szkolna zgromadziła się licznie na okolicznościowym apelu, by wspólnie uczcić naszą Niepodległą Ojczyznę przez odśpiewanie "Mazurka Dąbrowskiego" – hymnu Polski.

Pan Dyrektor w kilku słowach raz jeszcze podkreślił ważność tej daty, bowiem pamięć o niej, o wydarzeniach tamtego trudnego czasu dla naszej Ojczyzny, gdy Polacy budzili na nowo świadomość narodową po 123 latach niewoli, pozwala nam zachować naszą tożsamość i dbać o to, by Polska nigdy więcej nie zginęła z mapy świata, kiedy my żyjemy.

czyste powietrze

szkola prom bezp

dobrze zaprojektowana

odblaksowa szkola

Początek strony