k rec ojczyzna 18 16 W 2018 roku podejmowanych jest wiele przedsięwzięć i inicjatyw upamiętniających 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. To również znakomita okazja, by popularyzować wśród dzieci i młodzieży poezję o tematyce patriotycznej oraz kształtować poczucie silnej więzi emocjonalnej, społecznej i kulturowej z własnym narodem, z jego historią, tradycją i wartościami.

             Pamięć o tym wielkim wydarzeniu uczciliśmy poprzez przygotowanie Szkolnego Konkursu Recytatorskiego pod hasłem „Moja Ojczyzna”, który odbył się 7 listopada 2018 r. Celem tego konkursu było pogłębianie miłości do Ojczyzny, pielęgnowanie znajomości historii i kultury polskiej zawartej w poezji, utrwalanie poczucia dumy narodowej oraz rozwijanie recytatorskich uzdolnień uczniów.

Uczestnicy konkursu, podzieleni na trzy kategorie wiekowe, przygotowali do recytacji jeden utwór o tematyce patriotycznej opisujący bohaterskie czyny naszych przodków, miłość do Ojczyzny czy też piękno polskiej ziemi, jej zabytki i przyrodę.

            Uczniowie zaprezentowali wysoki poziom artystyczny. Podniosła i uroczysta atmosfera udzieliła się wszystkim zebranym. Zdolności recytatorskie naszych uczniów oceniała komisja konkursowa w składzie: p. Marzena Banach, p. Beata Kuna, p. Lucyna Pazdur i p. Marzena Piórkowska. Nad przebiegiem konkursu czuwał również Dyrektor szkoły pan Marek Twaróg. Po wysłuchaniu poszczególnych recytacji jury wyłoniło laureatów:

w kategorii: uczniowie klas I-II

I miejsce – Milena Wątroba

II miejsce – Zuzanna Kita

III miejsce – Franciszek Florek

IV miejsce – Fryderyk Pachut

w kategorii: uczniowie klas IV-VI

I miejsce – Anna Mól

II miejsce – Kinga Duchnik, Aleksandra Pietrucha, Jakub Wyżycki, Tomasz Wyżycki

III miejsce – Paulina Setlak

IV miejsce – Amelia Franczak, Aleksandra Kędroń, Kamila Nalepa

w kategorii: uczniowie klas VII-VIII oraz III gimnazjum

I miejsce – Gabriela Bieda

II miejsce – Natalia Kędroń

III miejsce – Paulina Piaskowy

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody książkowe oraz dyplomy ufundowane przez Radę Rodziców i organizatorów konkursu, które zostały im wręczone podczas uroczystych obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w dniu 8 listopada 2018 r.

Organizatorzy konkursu, pani Marzena Banach i pani Marzena Piórkowska, gratulują wszystkim uczestnikom konkursu!

czyste powietrze

szkola prom bezp

dobrze zaprojektowana

odblaksowa szkola

Początek strony