phoca thumb l zywa l hist 18 13  „Ku Niepodległej” to tytuł żywej lekcji historii, która odbyła się w naszej szkole w dniu 13 listopada 2018 roku. Był to specjalny program upamiętniający 123 lata walki o wolność narodu polskiego. Zostały zaprezentowane dążenia niepodległościowe Polaków w okresie zaborów, powstania narodowe, sytuacje pod zaborami, ekwipunek i uzbrojenie Legionów Józefa Piłsudskiego.

Podczas pokazu uczniowie przebierali się w stroje (szwoleżera, powstańca, kosyniera, oficera I brygady Legionów Polskich. poznali zasady walki bronią białą. Sami mogli spróbować swoich sił w walce (a nie było to łatwe). Dziewczęta mogły być sanitariuszkami i opatrywać rany. Była to wspaniała lekcja naszej historii podsumowująca upamiętnienie setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

           

czyste powietrze

szkola prom bezp

dobrze zaprojektowana

odblaksowa szkola

Początek strony