p dorobku 19 22 12 stycznia 2019 r. odbył się Przegląd Dorobku Artystycznego Uczniów. Na scenie swoje talenty i artystyczne możliwości zaprezentowali zarówno nasi najmłodsi podopieczni, jak i starsi uczniowie. Swoją obecnością zaszczycili nas: pan Jan Skrzekut – Wójt Gminy Limanowa, pani Edyta Król – Dyrektor GZOS Limanowa, Stefan Hutek – Radny Powiatu Limanowskiego, Wojciech Korabik – Kierownik Wydziału Kultury i Promocji Urzędu Gminy Limanowa, Jacenty Musiał – Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Starej Wsi, Radni Gminy Limanowa oraz emerytowani dyrektorzy, nauczyciele i pracownicy szkoły.

Poza prezentacjami scenicznymi swój dorobek pokazało Koło Łowieckie „ Ostra”.  Myśliwi przygotowali wystawę łowiecką, na której mogliśmy obejrzeć m. in. trofea i książki myśliwskie. Reprezentanci koła dla najmłodszych dzieci przygotowali kolorowanki oraz konkurs wiedzy o zwierzętach leśnych. Laureaci otrzymali atrakcyjne nagrody, ufundowane przez koło łowieckie.

Jako pierwszy wystąpił zespół taneczny „Divers”. Dziewczęta zatańczyły układ, którym zadebiutowały na Powiatowych Mistrzostwach Szkolnych Grup Cheelleaders. Występy zespołu składają się z licznych elementów gimnastyki, tańca i akrobatyki. Dziewczęta dopingują szkolnym zespołom sportowym w czasie rozgrywek i meczów, a także urozmaicają części artystyczne akademii szkolnych. Najmłodsi uczniowie, członkowie Dziecięcej Grupy Regionalnej, przygotowali tradycyjne zabawy z terenu Limanowszczyzny.  Swoje umiejętności recytatorskie zaprezentowały laureatki szkolnego konkursu recytatorskiego „ Moja Ojczyzna”, zorganizowanego z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Grupa teatralna „Hydra” przypomniała magiczny czas świąt Bożego Narodzenia w spektaklu „ Cicha noc, święta noc”. Na zakończenie wysłuchaliśmy pięknych kolęd i pastorałek w wykonaniu uzdolnionych muzycznie uczniów. W przerwie uroczystości mogliśmy skosztować pysznych ciast, przygotowanych przez Radę Rodziców. Miłą niespodziankę dla młodych artystów przygotował pan wójt Jan Skrzekut, wręczając dzieciom kosz cukierków.

 

czyste powietrze

szkola prom bezp

dobrze zaprojektowana

odblaksowa szkola

Początek strony