21 marca dzieci z oddziałów przedszkolnych i świetlicy szkolnej pożegnały zimę.  Wszystkie grupy w ramach zajęć przygotowały wspólnie Marzannę.  Po śniadaniu, dzieci wraz z opiekunami udały się na spacer w okolice szkoły, aby odnaleźć pierwsze oznaki wiosny. Tak rozpoczęliśmy nasz marsz ku wiośnie, oczywiście z Marzanną na honorowym miejscu.  

Bystre przedszkolaki szybko zauważyły krokusy, bazie, stokrotki, zawilce, pierwsze pierwiosnki oraz pąki na gałęziach drzew.

Następnie udaliśmy się na szkolny plac zabaw, gdzie słowami: „ Marzanno, Marzanno, ty zimowa panno, ciebie pożegnamy, wiosnę przywitamy” pożegnaliśmy odchodzącą zimę.  Na drugi dzień ponownie udaliśmy się na plac zabaw i zauważyliśmy, że Marzanna naprawdę odeszła.

Marzena Banach, Jolanta Ciągło, Iwona Gawlak, Anna Folrek

czyste powietrze

szkola prom bezp

dobrze zaprojektowana

odblaksowa szkola

Początek strony