brd 19 01 W dniu 27 marca br.  w Szkole Podstawowej nr 1 w Męcinie odbyły się  gminne eliminacje Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym.  Eliminacje przeprowadzone zostały w dwóch grupach wiekowych:
- grupa I – uczniowie w wieku 10 - 12 lat (rocznikowo 2007-2009)
- grupa II – pozostali uczniowie

 

W eliminacjach udział wzięły czteroosobowe zespoły ze Szkół Podstawowych z Męciny  i Starej Wsi nr 2, oraz trzyosobowe zespoły ze nr 2 w Starej Wsi, Męciny i Pasierbca. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą w zakresie znajomości przepisów ruchu drogowego, udzielania pierwszej pomocy oraz umiejętnością jazdy rowerem po torze przeszkód.

Klasyfikacja drużynowa szkół:
 GRUPA I
I miejsce –  Męcina
II miejsce –  Stara Wieś 2
 GRUPA II
I miejsce –  Stara Wieś nr 2
II miejsce –  Męcina
III miejsce – Pasierbiec
 Klasyfikacja indywidualna:
 GRUPA I
I miejsce – Konrad Krzyżak 
II miejsce  – Natalia Dutka
III miejsce  – Piotr Kurczab
 GRUPA II
I miejsce – Jan Pajor
II miejsce – Gabriela Bieda
III miejsce – Karol Furtak
 Wszyscy uczestnicy Turnieju zarówno drużynowo, jak i indywidualnie otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Urząd Gminy Limanowa. Trzyosobowy zespół starszej grupy wiekowej tj. Gabriela Bieda, Miłosz Wątroba i Mateusz Pietrucha przygotowuje sie do etapu powiatowego, który odbędzie się w Kasience Małej 24 maja.

 

czyste powietrze

szkola prom bezp

dobrze zaprojektowana

odblaksowa szkola

Początek strony