k ort 19 01k ort 19 02 Język polski ma ortografię o jakieś sto razy łatwiejszą niż inne języki świata! – twierdzi Jan Miodek, polski językoznawca. 28 marca 2019 r. próbowali to zdanie udowodnić przedstawiciele szkół z terenu gminy Limanowa. Już po raz ósmy Szkoła  Podstawowa im. ks. Jana Górszczyka w Pisarzowej gościła uczestników Gminnego Konkursu Ortograficznego.

 

Do rywalizacji stanęli przedstawiciele klas VII-VIII i oddziału gimnazjalnego z dziesięciu szkół z naszej gminy.

Uczestnicy konkursu wykazali się doskonałą znajomością zasad poprawnej pisowni i nie wpadli w czyhające na nich pułapki ortograficzne. Tekst wymagał nie tylko bezbłędnego zapisu pod względem ortograficznym, ale także bezbłędnej interpunkcji, która wydaje się zmorą współczesnych uczniów.

Naszą szkołę na tym konkursie reprezentowała Faustyna Król, uczennica klasy III gimnazjum. Dyktando napisała bardzo dobrze i dzięki temu zajęła II miejsce. Gratulujemy Faustynie kolejnego sukcesu!

Nauczyciel – Dorota Sewielska