dz zdrowia 19 01Kwiecień nazywany jest miesiącem zdrowia, ponieważ właśnie wtedy przypada Światowy Dzień Zdrowia, który każdego roku obchodzony jest 7 kwietnia. Święto to zostało ustanowione w rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia, która zajmuje się ochroną zdrowia.

Jej siedzibą jest Genewa w Szwajcarii. Jako szkoła promująca zdrowie uczciliśmy ten dzień przygotowując przedstawienie profilaktyczne pt. ,,Dbaj o zdrowie”. Uczniowie klasy VI w sposób humorystyczny, wykorzystując postacie z bajek: Babę Jagę, Jasia i Małgosię, Królewnę Śnieżkę i siedmiu krasnoludków  oraz Kopciuszka przypomnieli kolegom i koleżankom  jak ważna dla zdrowia jest aktywność fizyczna, dbanie o higienę i unikanie używek.

 

cert bezp szk 19

cert czyste pow 19

cert nie pal 19

cert bieg po zdr 19

cert trzymaj form 19

Początek strony