konk wysp 19 02konk wysp 19 01Jak co roku w maju Rupniów zaprasza uczniów szkół z terenu gminy Limanowa do zmagań konkursowych związanych z ich patronem szkoły – Stanisławem Wyspiańskim. W tym roku przyszedł czas na konkurs wiedzy. Odbywał się on 16 maja i przygotowany został dla dwóch grup wiekowych: grupa młodsza – klasy IV – VI oraz grupa starsza – kl. VII – VIII oraz III gimnazjum.

 

            Naszą szkołę reprezentowały: Emilia Zoń z klasy VI, którą do konkursu przygotowała p. D. Sewielska, oraz Małgorzata Musiał – uczennica kl. VIII – przygotowana przez p. W. Kurek. Poziom przygotowania uczestników konkursu był bardzo wysoki. Uczestnicy pisali sześćdziesięciominutowy test, odpowiadali na pytania związane z malarstwem, dramaturgią, życiem prywatnym Stanisława Wyspiańskiego. Doskonale poradzili sobie m.in. z rozpoznaniem tytułów obrazów artysty, szczegółami biograficznymi dotyczącymi jego rodziny, łączyli daty z ważnymi wydarzeniami z życia.

            Reprezentantki naszej szkoły, Emilka i Gosia, stanęły na wysokości zadania. Emilia Zoń zajęła III miejsce, Małgorzacie Musiał niewiele punktów brakło do podium. Obydwu dziewczynom gratulujemy! Cieszymy się z kolejnego sukcesu naszych uczniów!

Dorota Sewielska

cert bezp szk 19

cert czyste pow 19

cert nie pal 19

cert bieg po zdr 19

cert trzymaj form 19

Początek strony