konk liter 19 03 konk liter 19 01konk liter 19 02 17 maja w Zębie, najwyżej położonej miejscowości w Polsce, odbyło się wręczenie nagród osobom nagrodzonym i wyróżnionym w konkursie o Janie Pawle II. W tym roku nieco zmienił się tytuł konkursu: z „Jan Paweł II – Patron Najgodniejszy” na „Jan Paweł II – Mój Autorytet”. Nie zmieniła się numeracja – to już XVIII edycja tego konkursu. Tradycyjnie konkurs odbywa się w dwóch grupach wiekowych oraz w trzech kategoriach: plastyczny, literacki i informatyczny.

 

            Już kolejny raz możemy pochwalić się osiągnięciami w tym konkursie. Emilia Zoń, uczennica klasy VI, zajęła III miejsce w konkursie literackim. Wraz z innymi osobami nagrodzonymi z gminy Limanowa pojechałyśmy do Zębu po odbiór nagrody. Towarzyszyła nam piękna pogoda i świetne humory.

            W szkole w Zębie najpierw odbył się krótki program artystyczny przygotowany przez uczniów szkoły, następnie pan dyrektor i wójt gminy Poronin wręczyli piękne nagrody.

Zanim wróciłyśmy do busa, podziwiałyśmy dekoracje, prace plastyczne nadesłane na konkurs, gazetki; przyglądałyśmy się zdjęciom absolwentów szkoły, a właściwie zdjęciu Kamila Stocha, słynnego skoczka narciarskiego. Ten sympatyczny młody człowiek to duma szkoły w Zębie.

            Naszą dumą są tacy uczniowie jak Emilia. To ich pracowitość i zaangażowanie przyczynia się do sukcesów naszej szkoły.

Uczennicę do konkursu przygotowała Dorota Sewielska