wycieczka 19 05  18 czerwca, dzień przed zakończeniem nauki, na wycieczkę dydaktyczną wybrali się uczniowie klasy VII i III gimnazjum wraz z wychowawcami: Panią Wiesławą Halat i Panią Dorotą Sewielską.

   Pierwszym punktem wycieczki była wizyta w Muzeum Jana Pawła II w Wadowicach. Wszyscy bardzo uważnie słuchali informacji o życiu Jana Pawła II przypominanych przez oprowadzającą po muzeum siostrę zakonną i przyglądali się pamiątkom związanym z postacią świętego. Po krótkiej przerwie uczniowie pojechali do Oświęcimia, by tam zwiedzić największy hitlerowski obóz zagłady Auschwitz i Birkenau. Widok budynków, zdjęcia, zgromadzone rzeczy osobiste więźniów, ściana śmierci, piece krematoryjne … wszystko to zrobiło na uczestnikach ogromne wrażenie. Wszyscy uczniowie z należytym supieniem słuchali opowiadania przewodnika.

Warto pamiętać, również tuż przed radosnym zakończeniem roku szkolnego. że są niedaleko nas takie miejsca, które powinien znać każdy.