wycieczka 19 05  18 czerwca, dzień przed zakończeniem nauki, na wycieczkę dydaktyczną wybrali się uczniowie klasy VII i III gimnazjum wraz z wychowawcami: Panią Wiesławą Halat i Panią Dorotą Sewielską.

   Pierwszym punktem wycieczki była wizyta w Muzeum Jana Pawła II w Wadowicach. Wszyscy bardzo uważnie słuchali informacji o życiu Jana Pawła II przypominanych przez oprowadzającą po muzeum siostrę zakonną i przyglądali się pamiątkom związanym z postacią świętego. Po krótkiej przerwie uczniowie pojechali do Oświęcimia, by tam zwiedzić największy hitlerowski obóz zagłady Auschwitz i Birkenau. Widok budynków, zdjęcia, zgromadzone rzeczy osobiste więźniów, ściana śmierci, piece krematoryjne … wszystko to zrobiło na uczestnikach ogromne wrażenie. Wszyscy uczniowie z należytym supieniem słuchali opowiadania przewodnika.

Warto pamiętać, również tuż przed radosnym zakończeniem roku szkolnego. że są niedaleko nas takie miejsca, które powinien znać każdy.

czyste powietrze

szkola prom bezp

dobrze zaprojektowana

odblaksowa szkola

Początek strony