rozp r szk 19 23

   „Był taki wrzesień - Jest taki wrzesień”. – te słowa były mottem rozpoczęcia roku szkolnego 2019/2020 w Szkole Podstawowej nr 2 w Starej Wsi. Uroczysta akademia odbyła się 2 września 2019 r. w sali gimnastycznej. O godzinie 8:30 wszyscy wzięli udział w mszy świętej, którą odprawił ksiądz Robert Duda. Następnie głos zabrał dyrektor szkoły pan Marek Twaróg oraz sołtys wsi – pan Ryszard Piszczek. Dyrektor, w swoim przemówieniu nawiązał do tragicznych wydarzeń z 1939 roku.

 

Kolejnym punktem akademii była część artystyczna, którą przygotowali uczniowie kl. V pod opieką p. Lucyny Pazdur i p. Anny Florek. W pierwszej części uczczono pamięć tych, którzy 80 lat temu, oddali życie za Ojczyznę w trakcie największej wojny w historii świata. Druga część poświęcona była  powitaniu szkoły. Starsi koledzy szczególnie ciepło przywitali najmłodszych, dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniów klasy I.

Następnie uczniowie udali się do klas, na spotkanie ze swoimi wychowawcami.