do gr czyt 19 05„ Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła.”

Wisława Szymborska

   Biblioteka to miejsce w szkole, które powinno kojarzyć się z  miejscem bezpiecznym, przyjaznym, radosnym, gdzie uczniowie są mile widziani, miejscem, które będą chętnie odwiedzać. 26 września 2019 roku do grona czytelników biblioteki szkolnej dołączyła klasa I.

 

   W tym dniu odbyło się pasowanie na czytelnika. Uroczystość rozpoczęła się od zwiedzania biblioteki szkolnej, zapoznania z jej regulaminem i zasadami wypożyczania książek.  Pierwszoklasiści dowiedzieli się jak należy dbać o książki oraz  jakie korzyści płyną z ich czytania. Odgadywali także bajkowe zagadki, tutaj okazali się świetnymi znawcami popularnych bajek i baśni. Po  wprowadzeniu w magiczny świat książek i biblioteki przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki i przestrzegać obowiązków czytelnika. Zakładki, które otrzymali na pamiątkę, będą im przypominały o tym uroczystym wydarzeniu. Na koniec spotkania przyszedł czas na najważniejsze, na pierwsze wypożyczenie książki. Na pewno w tym momencie radość nowych czytelników była największa. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek i nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

Marzena Banach