w krakow 19 01 5 września po pierwszej godzinie lekcyjnej uczniowie klas VI, VII i VIII udali się na wycieczkę do Krakowa.

Najważniejszym punktem dnia była wizyta w Teatrze Ludowym i obejrzenie sztuki „Błysk rekina”. To spektakl muzyczny. Napisano o nim w jednej z recenzji, że to "Baśń przeciwko agresji" i dużo w tym prawdy. To przedstawienie o przemocy, radzeniu sobie z nią, o odrzuceniu, samotności, niezrozumieniu, ale też sile wyobraźni i o przyjaźni, która potrafi rozwiązać mnóstwo problemów.

 

Kolejnym punktem naszej wycieczki była wizyta w Muzeum Lotnictwa Polskiego. Przewodnik opowiadał o początkach lotnictwa, a także o samolotach z I i II wojny światowej. Wiedza zapewne przyda się uczniom zarówno na lekcje języka polskiego jak i historii. Dużą atrakcją dla uczniów była możliwość wejścia do samolotu, który służył poprzednim głowom naszego państwa.

Ostatnim punktem wycieczki był pobyt w parku trampolin GOJump, gdzie wszyscy świetnie się bawili, a zarezerwowany godzinny pobyt miną błyskawicznie.

Zmęczeni, ale radośni powróciliśmy do domów. Mamy nadzieję, że udało nam się połączyć na wycieczce przyjemne z pożytecznym.

Dorota Sewielska