noc nauk 19 01Wydarzeniem o zasięgu wojewódzkim jest Małopolska Noc Naukowców, która odbywa się, co roku w ostatni piątek września. W tej imprezie ponownie uczestniczyli uczniowie z naszej szkoły.

W budynku Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej – Wydział Techniczny w Nowym Sączu oglądali: działania układów sterowania pneumatycznego, w których wykorzystywana jest energia sprężonego powietrza; układy sterowania silnikami elektrycznymi; pokaz działających systemów sygnalizacji włamania i napadu oraz kontroli; pokazy doświadczeń fizycznych – z ciekłym azotem; pokazy współczesnych elementów techniki samochodowej, której działanie opiera się na dedykowanych systemach mikroprocesorowych.

Młodzież uczestniczyła również w ciekawym wykładzie „Iluzje optyczne i triki filmowe”, ilustrowanym ciekawymi przykłady optycznych iluzji, sposób w jaki mózg rekonstruuje obraz i dlaczego „daje się oszukać”. Prezentacja zawierała także kilka trików z branży filmowej.

Na koniec wszyscy wytężali umysły na warsztatach dot. zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym prowadzonych przez pracowników Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Nowym Sączu.