bezp droga 17 01 Na zaproszenie dyrektora 7 września do naszej szkoły przyjechali policjanci. Na początku roku szkolnego spotkania takie odbywają się w większości szkół, gdyż należy zadbać o to, by po wakacyjnym odpoczynku dzieci przypomniały sobie i utrwaliły, jak poprawnie poruszać się po drodze. Słyszą o tym również od rodziców.

 

Zasady poruszania się po drodze przypomniał także dyrektor podczas akademii z okazji rozpoczęcia roku szkolnego i każdy wychowawca w czasie pierwszych spotkań z uczniami. Ale wiadomo przecież, że spotkanie z policjantem w pięknym mundurze może być bardziej przekonujące i na dłużej zostanie w pamięci najmłodszych uczniów.

 Ze względu na niesprzyjającą pogodę spotkanie odbyło się w salach, oddzielnie dla uczniów oddziału przedszkolnego i klasy I, oddzielnie dla uczniów klasy III. Policjanci opowiadali dzieciom o tym, jak poprawnie poruszać się po drodze, np. którą stroną drogi iść, gdy nie ma chodnika, jak przechodzić przez jezdnię. Mówili także o poprawnym podróżowaniu z rodzicami i o tym, jak ważne są odblaski, szczególnie wtedy, gdy na zewnątrz jest szaro i deszczowo, a dzień robi się coraz krótszy.

Dzieci uważnie słuchały rad i przestróg prowadzących. Mamy nadzieję, że czeka nas piękny i bezpieczny na drodze rok szkolny.

 

                                                                                                                                                                                                                                                D. Sewielska

czyste powietrze

szkola prom bezp

dobrze zaprojektowana

odblaksowa szkola

Początek strony