dz jez 19 056W ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych w tym roku promowaliśmy zastosowanie nowoczesnych technologii w nauce języków obcych – poprosiliśmy zatem uczestników, aby zaopatrzyli się w urządzenia cyfrowe z dostępem do Internetu i zaproponowaliśmy:

 • Konkurs wiedzy o Krajach Anglojęzycznych w postaci interaktywnego quizu Kahoot.

Postawiliśmy na umiejętność wyszukiwania informacji. Zorganizowaliśmy grę terenową:

 • MISSION IMPOSSIBLE, w której tajni agenci musieli rozwikłać szereg zagadek oraz wykonać specjalne zadania, a ostatecznym celem było odnalezienie „tajnego schronu”.

Podjęte przez nas działania miały na celu promowanie różnorodności kulturowej i językowej jako bogactwa, które należy rozwijać. W tym celu starsi uczniowie przygotowali prezentacje walorów wybranego przez siebie kraju oraz szereg gier i zabawy związanych z kulturą Japonii, Korei, Grecji oraz Francji dla uczniów z oddziałów 1-3 oraz dla przedszkolaków.

 • Każda klasa została gospodarzem wybranego przez siebie kraju, by pokazać wszystkie walory różnorodności kulturowej. Zorganizowano kąciki kulinarne z różnych stron świata, pokaz strojów narodowych. 

Nasi najmłodsi uczniowie zaskoczyli nas pomysłowością kreatywnością w konkursie plastycznym, pt.:

 • Mój ulubiony bohater bajek Disney’a. Wszystkie prace zdobiły szkolny korytarz. 
 • Na uroczystym apelu zorganizowanym w związku z obchodami Europejskiego Dnia Języków, laureaci konkursów otrzymali nagrody ufundowane przez sponsorów:

  Sz.P. Iwona Wojak Ćwik, Krzysztof Ćwik - PPUH Wolimex Plus S.C.

  Sz.P. Bartłomiej Bieda - Zakład Usługowo Produkcyjny EMITER

  Sz.P. Eugeniusz Wojak – Wolimex

  Sz. P. Ryszard Piszczek - sołtys

  Rada Rodziców reprezentowana przez panią Joannę Krajewską – Pachut

   Gratulujemy laureatom wszystkich konkursów, a także w  imieniu uczniów, nauczycieli oraz dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 2 w Starej Wsi składamy serdeczne podziękowania sponsorom za udzielone wsparcie finansowe, dzięki któremu zorganizowaliśmy Europejski Dzień Języków.

 

cert bezp szk 19

cert czyste pow 19

cert nie pal 19

cert bieg po zdr 19

cert trzymaj form 19

Początek strony