ewakuacja 17 05 13 września w naszej szkole odbyła się próbna ewakuacja. Głównym celem przeprowadzonych ćwiczeń było zapoznanie uczniów i pracowników szkoły z praktycznym zastosowaniem procedur dotyczących zachowania się w przypadku wybuchu pożaru lub powstania innego zagrożenia dla życia i zdrowia. O godzinie 9.25, po usłyszeniu sygnału alarmowego, nauczyciele wraz z uczniami, zachowując wszystkie procedury ewakuacji, przedostali się wyznaczonymi drogami do punktu zbiórki, którym jest boisko szkolne.

Tam nauczyciele zadbali o ustawienie się uczniów, o zachowanie porządku. Teren szkoły opuścili również pozostali pracownicy szkoły. Na miejscu nauczyciele złożyli meldunek, po którym okazało się, że wszyscy bezpiecznie opuścili budynek szkoły. Akcja przebiegła szybko i sprawnie, choć nigdy nie można powiedzieć, że nie może być lepiej.

     Próbie ewakuacji przyglądali się zaproszeni strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Limanowej. Po zakończeniu akcji strażacy podsumowali nasze działania. Przypomnieli także o zachowaniu bezpieczeństwa w swoich domach, podczas drogi do domu, czy zachowaniu w nietypowych sytuacjach. Brawami uczniowie podziękowali strażakom za ich pracę i trud włożony w ratowanie życia i mienia ludzi.

     Następnie uczniowie oddziałów przedszkolnych mieli okazję obejrzeć z bliska wóz strażacki oraz jego wyposażenie. Strażak pokazywał i objaśniał przeznaczenie różnych urządzeń. Opowiedział, na czym polega ich praca i w jakiego rodzaju akcjach uczestniczą. Na zakończenie wszystkie maluchy mogły wejść do wozu strażackiego, dotknąć sprzętu i poczuć się prawdziwym strażakiem. Najmłodsi uczniowie z zainteresowaniem słuchali i oglądali sprzęt strażacki.

 

D.Sewielska

czyste powietrze

szkola prom bezp

dobrze zaprojektowana

odblaksowa szkola

Początek strony