psp 17 01psp 17 02 26 września 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Starej Wsi odbyło się pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie z rodzicami. Na spotkanie to zaproszeni zostali także strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Limanowej.

 

Ponieważ zbliża się sezon zimowy, strażacy główną część prelekcji poświęcili na omówienie zagrożeń związanych ze stosowaniem urządzeń grzewczych, takich jak piecyki lub kominki. Przypomnieli, że tlenek węgla (czad) jest nierozpoznawalny przez żaden ze zmysłów, więc w sytuacji zagrożenia będziemy bezbronni. Przypomnieli o opowiedniej wentylacji domu i konieczności regularnych przeglądów przez kominiarza, także czyszczenia kominów i dbania o bezpieczeństwo swoje i innych. Swoje wypowiedzi strażacy popierali przykładami, często z naszego region, co niewątpliwie mogło bardziej przekonać zebranych rodziców, że zagrożenia są realne i nie należy ich lekceważyć. Strażacy zademonstrowali także działanie czujników tlenku węgla, opowiedzieli o ich właściwym montowaniu i miejscu umieszczenia w domu. Na koniec spotkania nawiązali także do jeszcze dość częstego zwyczaju wypalania traw.

Mamy nadzieję, ze zorganizowane spotkanie wpłynie na poprawę bezpieczeństwa w domach wszystkich uczniów.

D.Sewielska

czyste powietrze

szkola prom bezp

dobrze zaprojektowana

odblaksowa szkola

Początek strony