profilaktyka 17 02 profilaktyka 17 0329 września dla uczniów klasy IV szkoły podstawowej i klasy III gimnazjum odbyły się zajęcia profilaktyczne. Prowadził je specjalista, Pan Paweł Jaworski.

 

Uczestnicy spotkania uczyli się, jak radzić sobie z uczuciami i emocjami,  zastanawiali się, czym są emocje. Wprowadzili ich podział, uczyli się wyrażać swoje zdanie. Szukali cech, jakie powinien posiadać przyjaciel/ przyjaciółka i wskazywali osobę, która w ich klasie ma podane przez nich zalety. Przez zajęcia mieli sobie odpowiedzieć na pytanie, czy są zgraną klasą, czy się znają, akceptują, czy potrafią ze sobą współpracować. Uczyli się odpowiednio wyrażać swoje uczucia.

Złość, gniew, irytacja, niezadowolenie, niechęć, smutek – każde z tych uczuć może zostać stłumione, wyrzucone z siebie w agresywny sposób lub też wyrażone asertywnie.  Tylko ostatni sposób będzie w ostatecznym rozrachunku dobry.Mamy nadzieję, że będą tak umieli robić uczniowie, którzy wzięli udział w spotkaniu. Wszyscy  byli zainteresowani omawianą tematyką, z uwagą słuchali prowadzącego, włączali się do dyskusji. Na pewno z chęcią wezmą udział w kolejnym szkoleniu profilaktycznym, które planowane jest w bieżącym roku szkolnym.

D. Sewielska

czyste powietrze

szkola prom bezp

dobrze zaprojektowana

odblaksowa szkola

Początek strony