228

Gorący, burzowy koniec lata w japońskim mieście, Leoś wyrusza na poszukiwania swojego psa Marudka. Tak zaczyna się wzruszająca opowieść autorstwa Kumiko Yamamota o przyjaźni Leosia i jego psa Marudka.

Ciekawa narracja oraz piękne, sugestywne ilustracje przenoszą nas do dalekiej Japonii, gdzie rozgrywa się akcja tego opowiadania. 2 października uczniowie klasy pierwszej uczestniczyli w zajęciach czytelniczych z wykorzystaniem teatrzyku kamishibai. Po wysłuchaniu opowiadania zatytułowanego

„ Szukając Marudka” rozmawiali o przyjaźni Leosia i jego pieska. Na zakończenie spotkania dzieci rysowały, według swojego pomysłu, zakończenie opowiadania. Zajęcia z wykorzystaniem magicznego teatrzyku odbywają się w ramach innowacji pedagogicznej biblioteki szkolnej.

Marzena Banach