slubow 21 13 13 października odbyło się długo wyczekiwane ślubowanie uczniów klas pierwszych.  Na akademię licznie  przybyli rodzice, uczniowie i nauczyciele. Uroczystość  swoją obecnością uświetnili Wójt Gminy Limanowa – Jan Skrzekut oraz Dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Szkół – Edyta Król.

Tradycyjnie, jak co roku , uczniowie klasy pierwszej rozpoczęli uroczystość występem artystycznym. Z wielkim zaangażowaniem recytowali wiersze i śpiewali piosenki, zaprezentowali wiedzę i umiejętności, które zdobyli w pierwszym miesiącu nauki w szkole. Następnie złożyli uroczyste przyrzeczenie na sztandar szkoły. Ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę i klasę, zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po ślubowaniu, aktu pasowania na ucznia Szkoły Podstawowej nr 2 w Starej Wsi dokonał dyrektor szkoły Marek Twaróg..