drzewo przyjaciel 17 01drzewo przyjaciel 17 02W dniu 20 października 2017 roku członkowie SKKT uczestniczyli  w 15 edycji programu Święto Drzewa Klubu Gaja pod hasłem „Drzewo – Przyjaciel”. Przyjaźń to wielka wartość. Przyjaciele to ci, którzy stoją przy nas i są z nami w każdym momencie życia. Dobrym i tym gorszym. Takie właśnie są dla nas drzewa. Karmią, wspomagają, ochraniają. Są niezastąpione w swojej przyjacielskiej roli.

Z tej okazji uczniowie przygotowali  gazetkę ścienną, zorganizowali konkurs ,,Jakie to drzewo”, częstowali  babeczkami z owocami leśnymi  . Również w tym dniu przybył do szkoły  pracownik Powiatowego Centrum Ekologicznego pan Piotr Ociepka, który przeprowadził  zajęcia  terenowe  ucząc uczniów sadzenia drzew.