dz j 17 05 W dniu 16.11.2017r zorganizowany został w szkole Dzień Języków. Uczniowie mogli poznać dziesięć podstawowych powodów, dla których warto uczyć się języków obcych, a na przerwach sprawdzić swoją znajomość języka angielskiego i niemieckiego biorąc udział w zabawie “POSZUKIWANY – POSZUKIWANA”. Rozstrzygnięty został też konkurs plastyczny pt.: “ Kraje anglojęzyczne i niemieckojęzyczne w moich oczach”. Wszystkie prace można było obejrzeć na korytarzu. 

 

Poza zdolnościami plastycznymi uczniowie zaprezentowali także swoje talenty muzyczne.Najlepsi wokaliści, a zarazem zwycięzcy konkursu piosenki obcojęzycznej, wystąpili przed społecznością uczniowską, spotykając się z aplauzem kolegów.

W tym niezwykłym dniu każda klasa mogła też wziąć udział w konkursie na flagę kraju obszaru anglojęzycznego lub niemieckojęzycznego. Do konkursu przystąpili uczniowie klas: IV,V,VI,VII oraz II i III gimnazjum i  polegał on na ubraniu się przez uczniów danej klasy w barwy wybranego kraju i utworzenie flagi. Pomysłów na to, jak to zrobić, było wiele, a każdy zasługiwał na uznanie.

Laureaci poszczególnych konkursów zostali nagrodzeni przez Dyrektora Szkoły na uroczystym apelu.

czyste powietrze

szkola prom bezp

dobrze zaprojektowana

odblaksowa szkola

Początek strony