ptaki 18 01ptaki 18 02Niesamowite emocje towarzyszyły niecodziennej lekcji przyrody, która w dniu 3 stycznia odbyła się w naszej szkole. Prowadzili ją przybyli do nas goście - zespół Zielone Lekcje z drapieżnymi ptakami specjalnie ułożonymi do pracy z dziećmi. Były to: sowy , sokoły oraz  jastrząb. Uczniowie klas 0 – VII mieli szansę dowiedzieć się m.in. jaką rolę te ptaki spełniają w przyrodzie i czym się różnią od siebie.

Nie bez przyczyny lekcję nazwano „żywą”, gdyż dzieci mogły zobaczyć te ptaki praktycznie na wyciągnięcie ręki: w locie (ponad głowami),  w różnych działaniach, podczas tresury, a nawet pogłaskać. Była to znakomita lekcja bez podręczników i zeszytów, ale z wyjątkowymi „pomocnikami naukowymi”. Dodatkowym przeżyciem była możliwość pozowania do pamiątkowego zdjęcia z sową płomykówką Fioną na ramieniu.

ptaki 18 03

czyste powietrze

szkola prom bezp

dobrze zaprojektowana

odblaksowa szkola

Początek strony