ort 18 021 lutego uczniowie naszej szkoły obejrzeli spektakl pt. "Ortografia polska. Zbiór podstawowych zasad poprawnej pisowni" przygotowany przez  aktorów scen krakowskich – Wojciecha Habelę i Jacka Lecznara. Panowie co roku goszczą w naszej szkole, prezentując różne spektakle, zawsze dostosowane do wieku, pomysłowe i oryginalne. Nie inaczej było i w tym roku szkolnym.

 

Podczas trwającego 45 min. występu aktorzy przypomnieli najważniejsze reguły dotyczące prawidłowego stosowania „rz”, „ż”, „u”, „ó”, „ch”, „h” a także pisowni wyrazów dużą i małą literą. Tę  powtórkę zasad ortograficznych przedstawiono w formie dowcipnych wierszy, piosenek oraz ćwiczeń, w wykonanie których zaangażowani zostali nasi ucznioiwe (niektórzy bardzo zestresowani). Program był  okazją do powtórzenia i utrwalenia wiedzy z zakresu poprawnego pisania, pozwolił także uczniom przyjrzeć się doskonałemu warsztatowi aktorskiemu występujących.

Przedstawienie podobało się wszystkim uczniom.  Występ aktorów nagrodzony został gorącymi brawami. Zapraszamy za rok. Do udziału w spektaklu na pewno nie trzeba będzie zachęcać żadnego ucznia.

                                                                                               Dorota Sewielska

czyste powietrze

szkola prom bezp

dobrze zaprojektowana

odblaksowa szkola

Początek strony