narty 18 27 Od 01 marca 2018 r. przez 16 godzin uczniowie klasy trzeciej pod opieką wykwalifikowanych instruktorów z „Limanowa Ski” uczyli się jeździć na nartach w ramach programu „Jeżdżę z głową”  współfinansowanego przez Ministerstwo Edukacji i Urząd Gminy Limanowa. Rodzice uczestników programu wpłacali tylko sto złotych.

Choć początki dla niektórych były trudne, to na koniec zajęć każdy z uczestników świetnie radził sobie na stoku. Grupy bardziej zaawansowane wjeżdżały wyciągiem krzesełkowym i sprawdzały swoje umiejętności na bardziej wymagającym odcinku stoku.  Instruktorzy z duża cierpliwością i wyrozumiałością uczyli w jaki sposób należy radzić sobie podczas jazdy orczykiem, zjazdu ze stoku, podczas upadku, wypięcia się narty. Pogoda nie zawsze ich rozpieszczała. Młodzi narciarze rozpoczęli swoja naukę przy kilkunastostopniowym mrozie. Najlepiej jeździło im się podczas pięknej słonecznej pogody, ale nie zniechęcał ich nawet padający deszcz i gęsta mgła.

Wszyscy na zakończenie mogą stwierdzić, że radzą sobie na stoku.

Jolanta Ciągło