konk j pol 18 01 13 marca 2018 r. odbyła się VII edycja konkursu ortograficznego w Pisarzowej. Tegoroczne zmagania przeprowadzone zostały w dwóch kategoriach konk j pol 18 02wiekowych. Do rywalizacji stanęli przedstawiciele klas IV-VII i oddziałów gimnazjalnych.

 

Naszą szkołę reprezentowały: Zuzanna Bieda (kl. VII), Anna Liptak (III gimn.) i Faustyna Król (II gimn.).  Trudności ortograficzne zawarte w dyktandzie okazały się za trudne dla naszych uczennic i nie zajęliśmy najwyższych miejsc w tej rywalizacji. Każdy z uczestników konkursu otrzymał nagrodę książkową, co zapewne będzie motywacją do dalszej pracy nad doskonaleniem poprawności ortograficznej swoich wypowiedzi.

Uroczystego wręczenia nagród dokonali: Wójt Gminy Limanowa Władysław Pazdan, Dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Szkół Edyta Król i Dyrektor Szkoły Podstawowej w Pisarzowej Magdalena Strzebońska.

„Śpieszmy się kochać ludzi…”

15 marca odbyła się XV Edycja Powiatowego Konkursu Poezji Księdza Jana Twardowskiego. Konkurs co roku odbywa się w Laskowej.

Do konkursu przygotowały się dwie uczennice: Paulina Piaskowy (kl. VII) i Jolanta Król (kl. III gimn.). Za udział w konkursie dziewczyny otrzymały piękne nagrody książkowe. Nie udało nam się, niestety, zająć miejsca na podium. Może za rok się uda?

Dorota Sewielska

czyste powietrze

szkola prom bezp

dobrze zaprojektowana

odblaksowa szkola

Początek strony