konk j pol 18 01 13 marca 2018 r. odbyła się VII edycja konkursu ortograficznego w Pisarzowej. Tegoroczne zmagania przeprowadzone zostały w dwóch kategoriach konk j pol 18 02wiekowych. Do rywalizacji stanęli przedstawiciele klas IV-VII i oddziałów gimnazjalnych.

Naszą szkołę reprezentowały: Zuzanna Bieda (kl. VII), Anna Liptak (III gimn.) i Faustyna Król (II gimn.).  Trudności ortograficzne zawarte w dyktandzie okazały się za trudne dla naszych uczennic i nie zajęliśmy najwyższych miejsc w tej rywalizacji. Każdy z uczestników konkursu otrzymał nagrodę książkową, co zapewne będzie motywacją do dalszej pracy nad doskonaleniem poprawności ortograficznej swoich wypowiedzi.

Uroczystego wręczenia nagród dokonali: Wójt Gminy Limanowa Władysław Pazdan, Dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Szkół Edyta Król i Dyrektor Szkoły Podstawowej w Pisarzowej Magdalena Strzebońska.

„Śpieszmy się kochać ludzi…”

15 marca odbyła się XV Edycja Powiatowego Konkursu Poezji Księdza Jana Twardowskiego. Konkurs co roku odbywa się w Laskowej.

Do konkursu przygotowały się dwie uczennice: Paulina Piaskowy (kl. VII) i Jolanta Król (kl. III gimn.). Za udział w konkursie dziewczyny otrzymały piękne nagrody książkowe. Nie udało nam się, niestety, zająć miejsca na podium. Może za rok się uda?

Dorota Sewielska