mandale odp 18 01W ramach obchodzonego Dnia Ziemi, którego hasłem przewodnim w roku 2018 jest: ,,Walcz z odpadami plastikowymi”, uczniowie klas IV –VII uczestniczyli w układaniu obrazu – mandali odpadowej.

 Mandala oznacza krąg, koło, cykl. Mandala odpadowa ma znaczenie symboliczne. Pokazuje, że to, co już raz zostało wyprodukowane, powinno ponownie znaleźć się w cyklu produkcji. Wytwarzanie potrzebnych nam do życia rzeczy, powinno być kołem, a nie linią. Uczniowie przy tworzeniu obrazu wykorzystywali różnokolorowe plastikowe nakrętki. Przy dobrej zabawie Koło Przyrodnicze  przypomniało wszystkim, że o czystość Ziemi należy dbać segregując odpady oraz, że w szkole cały czas trwa zbiórka plastikowych nakrętek za, które  będzie można uzyskać sprzęt rehabilitacyjny dla osób niepełnosprawnych.mandale odp 18 03

mandale odp 18 02

czyste powietrze

szkola prom bezp

dobrze zaprojektowana

odblaksowa szkola

Początek strony