amazonia 18 01Kraina wielkich rzek i lasów deszczowych. amazonia 18 02Do tej egzotycznej części Brazylii zaprosił uczniów swoją opowieścią podróżnik z grupy Trzask. Piękne zdjęcia i ciekawe eksponaty przybliżyły im świat zwierząt i roślin oraz sposób życia i dzieje mieszkańców Amazonii.

Z zaciekawieniem słuchali opowieści o tubylcach, którzy umieją przewidywać zmiany pogody na podstawie odgłosów wydawanych przez tukany oraz uwielbiają grać w piłkę nożną. Duże wrażenie zrobiły na uczniach eksponaty - drapieżna pirania ,dmuchawka myśliwska do polowań przy pomocy zatrutych strzał czy  maczeta - narzędzie, bez którego nie da się wędrować po lesie deszczowym. Była to fascynująca dwugodzinna lekcja geografii, która  z pewnością wzbudziła chęć poznawania świata.