Zbliża się wielkimi krokami szkolny Dzień Matematyka i Przyrodnika, który został zapoczątkowany w naszej szkole w ubiegłym roku szkolnym. W tym roku szkolnym Dzień Matematyka i Przyrodnika odbędzie się 14 czerwca 2019 r. (czwartek).

Jest to doskonała okazja, aby sprawdzić swoje zasoby wiedzy zdobywanej w ciągu roku szkolnego, jak również zadbać o to, aby uporządkować i utrwalić obszerne wiadomości z matematyki. W tym roku szkolnym zrobimy to w sposób nieco inny niż tradycyjne konkursy wiedzy.

Ogłaszamy konkurs na najefektowniejszy matematyczny lapbook.

W konkursie może wziąć udział KAŻDY.

Co to takiego jest LAPBOOK?

Lapbook to w wolnym tłumaczeniu "książka na kolanach". Uczeń może ją wykonać dowolnie dobierając elementy, komponując z części logiczną całość, wyróżniając najważniejsze treści i chowając w koperty lub papierowe skrytki to, co uzna za warte odkrycia lub głębszej refleksji.

W tworzeniu lapbooków nie ma ściśle określonych zasad. Ważniejsza jest tu fantazja, twórcze wykorzystanie papierowych materiałów i przedstawienie za ich pomocą wybranego zagadnienia.

(cyt.za: Kreatywna Pedagogika – https://kreatywnapedagogika.wordpress.com)

Przykładowe lapbooki można znaleźć na stronie pod wskazanym wyżej adresem. Tam również można znaleźć gotowe SZABLONY, z których można złożyć lapbook. Okładka "książki", tytuł

i zawartość zależą już od pomysłowości uczniów chętnych na wykonanie swojego lapbooka, chcących wziąć udział w konkursie.

Termin wykonania pracy - do 12 czerwca 2019 r. Gotowy lapbook należy złożyć do oceny przez jury konkursu u nauczycieli matematyki.

Ogłoszenie wyników nastąpi w Dniu Matematyka i Przyrodnika, tj. 13.06.2019 r.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

organizatorzy

KĄCIK MATEMATYCZNY

Zapraszamy do kącika matematycznego, gdzie będą mogli zmierzyć się z potęgą królowej nauk wszyscy ci, którym niestraszne są wyzwania umysłowe a zapał do nich nie skończy się na starcie.

Zaczynamy konkursem z okazji Dnia Matematyka i Przyrodnika, który będziemy obchodzić w naszej szkole 20. czerwca br.

Zasady konkursu:

1. Konkurs przeznaczony jest dla klas IV – VII szkoły podstawowej i klas II – III gimnazjum.
  2. Każdy zespół klasowy ma przydzielony zestaw zadań z poziomu swojej klasy.
  3. Udział w konkursie jest dobrowolny.
  4. Konkurs będzie trwał od 15.06. do 18.06.br.
  5. Rozwiązania zadań należy zgłaszać do nauczyciela przedmiotu uczącego w danej klasie (na kartkach z podpisem ucznia).
  6. Do oceny będą kwalifikowane zadania zawierające pełne rozwiązanie i czytelne zapisy.
  7. Za każde zadanie można otrzymać 2 punkty.
  8. O zwycięstwie zadecyduje liczba zdobytych łącznie punktów za zadania z danego zestawu.
  9. Dla uczestników o tej samej punktacji łącznej zostanie przeprowadzona dogrywka w dniu 19.czerwca.
  10. Ogłoszenie wyników konkursu i wyłonienie Szkolnego Mistrza Matematyki, nastąpi w Dniu Matematyka i Przyrodnika.
    kl4klasa5klIIaklIIIaklVII

Jeśli masz problem z odczytaniem zadania, skorzystaj z powiększenia (ctrl +)