KĄCIK MATEMATYCZNY

Zapraszamy do kącika matematycznego, gdzie będą mogli zmierzyć się z potęgą królowej nauk wszyscy ci, którym niestraszne są wyzwania umysłowe a zapał do nich nie skończy się na starcie.

Zaczynamy konkursem z okazji Dnia Matematyka i Przyrodnika, który będziemy obchodzić w naszej szkole 20. czerwca br.

Zasady konkursu:

1. Konkurs przeznaczony jest dla klas IV – VII szkoły podstawowej i klas II – III gimnazjum.
  2. Każdy zespół klasowy ma przydzielony zestaw zadań z poziomu swojej klasy.
  3. Udział w konkursie jest dobrowolny.
  4. Konkurs będzie trwał od 15.06. do 18.06.br.
  5. Rozwiązania zadań należy zgłaszać do nauczyciela przedmiotu uczącego w danej klasie (na kartkach z podpisem ucznia).
  6. Do oceny będą kwalifikowane zadania zawierające pełne rozwiązanie i czytelne zapisy.
  7. Za każde zadanie można otrzymać 2 punkty.
  8. O zwycięstwie zadecyduje liczba zdobytych łącznie punktów za zadania z danego zestawu.
  9. Dla uczestników o tej samej punktacji łącznej zostanie przeprowadzona dogrywka w dniu 19.czerwca.
  10. Ogłoszenie wyników konkursu i wyłonienie Szkolnego Mistrza Matematyki, nastąpi w Dniu Matematyka i Przyrodnika.
    kl4klasa5klIIaklIIIaklVII

Jeśli masz problem z odczytaniem zadania, skorzystaj z powiększenia (ctrl +)