Zbliża się wielkimi krokami szkolny Dzień Matematyka i Przyrodnika, który został zapoczątkowany w naszej szkole w ubiegłym roku szkolnym. W tym roku szkolnym Dzień Matematyka i Przyrodnika odbędzie się 14 czerwca 2019 r. (czwartek).

Jest to doskonała okazja, aby sprawdzić swoje zasoby wiedzy zdobywanej w ciągu roku szkolnego, jak również zadbać o to, aby uporządkować i utrwalić obszerne wiadomości z matematyki. W tym roku szkolnym zrobimy to w sposób nieco inny niż tradycyjne konkursy wiedzy.

Ogłaszamy konkurs na najefektowniejszy matematyczny lapbook.

W konkursie może wziąć udział KAŻDY.

Co to takiego jest LAPBOOK?

Lapbook to w wolnym tłumaczeniu "książka na kolanach". Uczeń może ją wykonać dowolnie dobierając elementy, komponując z części logiczną całość, wyróżniając najważniejsze treści i chowając w koperty lub papierowe skrytki to, co uzna za warte odkrycia lub głębszej refleksji.

W tworzeniu lapbooków nie ma ściśle określonych zasad. Ważniejsza jest tu fantazja, twórcze wykorzystanie papierowych materiałów i przedstawienie za ich pomocą wybranego zagadnienia.

(cyt.za: Kreatywna Pedagogika – https://kreatywnapedagogika.wordpress.com)

Przykładowe lapbooki można znaleźć na stronie pod wskazanym wyżej adresem. Tam również można znaleźć gotowe SZABLONY, z których można złożyć lapbook. Okładka "książki", tytuł

i zawartość zależą już od pomysłowości uczniów chętnych na wykonanie swojego lapbooka, chcących wziąć udział w konkursie.

Termin wykonania pracy - do 12 czerwca 2019 r. Gotowy lapbook należy złożyć do oceny przez jury konkursu u nauczycieli matematyki.

Ogłoszenie wyników nastąpi w Dniu Matematyka i Przyrodnika, tj. 13.06.2019 r.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

organizatorzy