ŚWIĘTO DRZEWA

Pomysłodawcą obchodów Dnia Drzewa był w 1872 roku w USA znawca i miłośnik przyrody - Juliusz Morton. Kierował się powiedzeniem, że „inne święta służą jedynie przypomnieniu, Dzień Drzewa wskazuje zaś na przyszłość”.

Celem Święta Drzewa jest zainspirowanie młodych ludzi do podejmowania lokalnych działań proekologicznych dotyczących sadzenia i ochrony drzew. Wraz z Kołem Przyrodniczym włączyliśmy się w X edycję Święta Drzewa, programu ekologicznego Klubu Gaja. Zebraliśmy informacje i ciekawostki dotyczące drzew rosnących w okolicy, a następnie umieściliśmy je pod drzewkiem próśb na głównym korytarzu szkoły. Przeprowadziliśmy wśród koleżanek        i kolegów konkurs plastyczny ,,Moje ulubione drzewo".10 października przybył na spotkanie z nami przedstawiciel Powiatowego Centrum Ekologicznego pan Piotr Ociepka, który przywiózł z Nadleśnictwa Limanowa 20 sadzonek świerka, sosny     i brzozy. Usłyszeliśmy wiele cennych wskazówek dotyczących prawidłowego sadzenia drzewek oraz ich pielęgnacji.

Dziesiąta edycja Święta Drzewa przyczyniła się do popularyzacji działań na rzecz ochrony środowiska w społeczności lokalnej. Wpłynęła także na pozytywny stosunek dzieci i młodzieży do przyrody, przejawiający się w aktywnym działaniu.

III POWIATOWY KONKURS O OCHRONIE PRZYRODY

Dnia 6 listopada w Starostwie Powiatowym w Limanowej odbył się III Powiatowy konkurs o Ochronie Przyrody. Konkurs miał na celu pogłębianie wiedzy o ochronie środowiska, kształtowanie świadomości przyrodniczej oraz wypracowanie wrażliwości społecznej wśród młodzieży szkolnej na różne formy ochrony przyrody.

Spośród 90 uczniów uczestniczących w półfinale powiatowego konkursu do głównej rozgrywki czyli finału zakwalifikowało się 14 z nich, wśród nich nasza koleżanka Ewelina Opiela. W finale Ewelina Opiela zdobyła III miejsce.

VII EDYCJA PROGRAMU EDUKACYJNEGO ‘’TRZYMAJ FORMĘ’’

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły przystąpili do programu edukacyjnego ‘’Trzymaj Formę’’. Celem programu jest edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety, w oparciu o odpowiedzialność indywidualną i wolny wybór jednostki.

Program pomaga rozwijać zainteresowania uczniów i poszerza ich wiedzę o świecie.

W ramach realizacji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego "Trzymaj Formę!" przeprowadzona zostanie druga edycja pilotażowego konkursu wiedzy o zdrowym stylu życia.

I etap – szkolny zostanie przeprowadzony w formie testu wiedzy w dniu 11 stycznia 2013 r.

II etap – powiatowy zostanie przeprowadzony w formie testu wiedzy w dniu1 marca 2013 r.

III etap ponadwojewódzki zostanie przeprowadzony w dniach 17 – 19 kwietnia 2013 r.        w Warszawie.

HPV 240x400px

nie pal