wyc krakow 15 01      Kolejny raz gimnazjaliści wykonywali doświadczenia fizyczne pod opieka doktorantów uczelni w ramach innowacji pedagogicznej. Zajęcia laboratoryjne dotyczyły czterech dziedzin fizyki: prądu elektrycznego, optyki, dynamiki i ciepła. Uczniowie mogli wczuć się w rolę naukowców.

Czytaj więcej: Zajęcia na I Pracowni Fizycznej UJ i zwiedzanie Muzeum Przyrodniczego w Krakowie.

Koło fizyczne 2013/2014 - opiekun mgr Lucyna Pazdur

Zajęcia koła fizycznego odbywają się raz w tygodniu. Uczniowie wykonują ciekawe eksperymenty oraz rozwiązują zadania problemowe i rachunkowe. Przygotowują się również do konkursów fizycznych. Najbliższy konkurs to – Małopolski Konkurs z Fizyki dla gimnazjalistów, którego szkolny etap odbędzie się 17 października 2013r.Tematyka konkursu: ruch prostoliniowy, siły, energia, właściwości materii, wymagania doświadczalne oraz zagadnienie rozszerzające tj. składanie i rozkładanie wektorów, prędkość względna, ruch jednostajnie opóźniony pod wpływem tarcia, maszyny proste, pęd i zasada zachowania pędu.

Dwóch uczniów klasy III  Dawid Wojcieszczak i Łukasz Wojak zakwalifikowało się do etapu rejonowego Małopolskiego Konkursu z Fizyki, który odbędzie się 12 grudnia 2013r. w Nowym Sączu. Przed nimi pracowity okres przygotowań do dalszych rozgrywek.

Koło fizyczne 2012/2013 – opiekun mgr Lucyna Pazdur

Zajęcia koła fizycznego odbywają się raz w tygodniu. Uczniowie wykonują ciekawe eksperymenty oraz rozwiązują zadania problemowe i rachunkowe. Jeden uczeń przygotowuje się do konkursu tematycznego "WW - wiem więcej". Tematyka konkursu "Woda -nasz największy skarb"  obejmuje wiadomości i umiejętności nie tylko z fizyki, ale również z chemii, biologii i geografii.

HPV 240x400px

nie pal