Szkoła w Starej Wsi - Wola istnieje od 1916 roku. Przez 22 lata była to szkoła jednoklasowa, w której obowiązki pełniła tylko jedna nauczycielka. W wynajętej izbie naukę czytania, pisania i liczenia wpajała dziatwie przez 10 lat pani Salecka Maria jako pierwsza nauczycielka tej szkoły.

Chodziłem do szkoły w latach 1947-1954.

Uczyliśmy się wtedy w drewnianym budynku, który stał w tym miejscu, co teraz jest sklep. W budynku tym były dwie sale i korytarz. Wcześniej jeszcze szkoła u Łyszczarza. Uczyła mnie Pani Sulińska, Młyńska i Pan Malec. W szkole była ogromna ciasnota. Początkowo były cztery klasy, a później wprowadzili siedem.

Do szkoły chodziło się w drewniakach. Tablica była taka na trzech nogach. Pisało się na niej normalną kredą, taką jak teraz. Książki nosiło się w teczkach zbitych z desek. W zimie dobrze jeździło się na nich po lodzie. Normalnie nas oceniali, stopnie były od 2 do 5.

1. Banach Stefania
2. Bieda Jan