Thumbnail image

W skład Zespołu Szkół im. Stanisława Konarskiego w Starej Wsi II wchodzi Szkoła Podstawowa (6 oddziałów + 1 oddział przedszkolny) i Publiczne Gimnazjum (3 oddziały). Łącznie uczy się tutaj 183 uczniów. Kadrę pedagogiczną tworzy 24 nauczycieli i 10 osób obsługi szkoły.

W ramach zajęć pozalekcyjnych uczniowie mogą uczestniczyć w licznych przedmiotowych kołach zainteresowań i zajęciach sportowych. Ponadto przy szkole działa zespół taneczny "DIVERCE", grupa teatralna "Hydra", Koło Miłośników Origami, Koło szachowe, UKS "Gumisie" (powstał jako pierwszy w województwie).
Co roku podczas Przeglądu Dorobku Artystycznego Uczniów młodzież ma okazję pochwalić się efektami swojej pracy.
Uczniowie redagują miesięcznik dla dzieci i młodzieży ALFIK.
Ponieważ szkoła posiada doskonale wyposażone zaplecze sportowe, to właśnie u nas organizowane są cyklicznie raz w roku Otwarte Powiatowe Igrzyska Młodzieży UKS-ów i Oldbojów.
Nasi uczniowie, działający przy klubie sportowym "Gumisie", specjalizują się głównie w unihokeju i tutaj zajmują najwyższe miejsca, jednak i w innych sportowych dziedzinach również mają się czym pochwalić (koszykówka, siatkówka, piłka ręczna).
W naszej placówce funkcjonuje gabinet stomatologiczny.
W związku z tym, że nasza szkoła jest doskonałą bazą noclegową, przystosowaną do prowadzenia zimowisk i kolonii letnich.