konk rec 17 0218 października 2017 r. w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Limanowej odbył się IV powiatowy konkurs recytatorski „Jan Paweł II jako artysta”. W konkursie wzięło udział 35 gimnazjalistów i uczniów klas siódmych szkół podstawowych.

W tym roku spotkanie odbyło się pod hasłem: Poezja to wielka pani, której trzeba się całkowicie poświęcić … Oceny występów dokonało jury w składzie: krakowski aktor i reżyser Łukasz Rybarski, aktorka Beata Rybarska, ks. Robert Pociecha, p. Anna Król  oraz nauczycielka języka polskiego p. Barbara Piszczek. Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice: Natalia Kędroń (kl. II gim.), Martyna Kędroń (kl. III gim.) i Jolanta Król (kl. III gim.).

Za piękną i dojrzałą interpretację utworów Karola Wojtyły przyznane zostały nagrody rzeczowe, które wręczyli jurorzy oraz dyrektor ZSTiO Jan Skrzekut. Z naszej szkoły III miejsce zajęła Jolanta Król. Jurorzy, gratulując zwycięzcom i uczestnikom, zwrócili uwagę na dojrzałość emocjonalną wykonawców i na umiejętność oddania głębi treści zawartych w interpretowanych, często bardzo trudnych, tekstach. Niezwykle cenne dla uczestników konkursu i ich opiekunów było to, że po wręczeniu nagród członkowie komisji, p. Łukasz Rybarski i p. Beata Rybarska, omówili najczęstsze błędy popełniane przez recytujących. Są to często detale, ale mają wpływ na ocenę ich występu przez jury.

Uczennice do konkursu przygotowała p. Dorota Sewielska.

czyste powietrze

szkola prom bezp

dobrze zaprojektowana

odblaksowa szkola

Początek strony