piknik r 18 03Piknik Rodzinny dla Niepodległej, który odbył się 22 czerwca 2018 roku, był świetną okazją do zorganizowania rodzinnych zawodów sportowych.

W roku 1867 we Lwowie został zapoczątkowany ruch sokoli. Najstarsze polskie towarzystwo gimnastyczne działało jawnie we wszystkich trzech zaborach, a  jego mottem była słynna łacińska sentencja "Mens sana in corpore sano" tłumaczona w języku polskim jako "W zdrowym ciele zdrowy duch". "Sokół" propagował sport, gimnastykę i zdrowy styl życia. Wyraźnie podkreślano konieczność harmonijnego łączenia tężyzny fizycznej i sił moralnych.

Zorganizujcie biegi lub zawody sportowe, pamiętając, że w tych specjalnych zawodach, równie istotna co rywalizacja sportowa, jest idea zawodów i obowiązująca w sporcie zasada fair play. Wydarzenie to okazja do zaproponowania całym rodzinom zdrowego i radosnego spędzenia dnia, a współzawodnictwo może nieco odbiegać od tradycyjnych konkurencji sportowych.

Piknik Rodzinny dla Niepodległej, który odbył się 22 czerwca 2018 roku, był świetną okazją do zorganizowania rodzinnych zawodów sportowych. Rodzice wraz z dziećmi tworzyli jedną drużynę. Pięć grup rodzinnych stanęło do rywalizacji w następujących konkurencjach: rzut piłeczką unihokejową do bramki, biegi przełajowe i biegi rodzinne na czas, układania puzzli (godła Polski), szycie kotylionów oraz rozwiązywanie krzyżówki i rebusów z hasłem Niepodległa. Piknik Rodzinny dla Niepodległej, który odbył się 22 czerwca 2018 roku, był świetną okazją do zorganizowania rodzinnych zawodów sportowych. Rodzice wraz z dziećmi tworzyli jedną drużynę. Pięć grup rodzinnych stanęło do rywalizacji w następujących konkurencjach: rzut piłeczką unihokejową do bramki, biegi przełajowe i biegi rodzinne na czas, układania puzzli (godła Polski), szycie kotylionów oraz rozwiązywanie krzyżówki i rebusów z hasłem Niepodległa.     Zawody były świetną rywalizacją dla uczestników a równocześnie zabawą rodzinną, stanowiły doskonałą okazję do wspólnego spędzania czasu  rodziców i ich pociech. Poszczególne konkurencje były przeplatane występami cheerleaderek.Wszyscy biorący udział w tych zawodach zostali nagrodzeni, ponieważ szkoła pozyskała wcześniej liczne grono sponsorów.