przypominamy 18 01 W związku ze Światowym Dniem bez Papierosa, który przypada na 31 maja, uczennice z kl. II gimnazjum udały się do wszystkich klas naszej szkoły, od klasy IV SP,  z prezentacją dotyczącą palenia papierosów.

 

W prezentacji zawarte były różne informacje m.in.: statystyki dotyczące palenia, informacje o składzie dymu papierosowego, chorobach spowodowanych paleniem czynnym i biernym, wpływie papierosów na nienarodzone dzieci i na młodzież, korzyściach zdrowotnych wynikających z rzucenia palenia a także ciekawostki prezentujące np. ilość czasu, który palacz przeznacza na palenie albo koszty palenia.

Oprócz prezentacji dziewczyny każdemu uczniowi rozdawały przygotowane ulotki dotyczące palenia. Zawarte w nich zostały podstawowe informacje o tym nałogu, wyszczególnione były składniki dymu tytoniowego, wymienione choroby, na które zdecydowanie częściej zapadają palacze. Gimnazjalistki zachęcały, by uczniowie przeczytali  informacje tam zawarte, a może zdecydują się na przekazanie ulotki komuś, kto pali. Może to będzie dla niego sygnał, że czas rozstać się z nałogiem. Materiały do powyższych działań przygotowane zostały pod kierunkiem pani D. Sewielskiej.