smaczna moda 18 01

   Trendy modowe nie tylko królują na wybiegu, ale również swoje miejsce mają w kuchni! Nietrudno jest zauważyć, że ostatnio modne jest zdrowe odżywianie. Zdrowe, czyli jakie?  Takie , które polega na regularnym dostarczaniu organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych w odpowiednich ilościach i proporcjach. Często o tym zapominamy.

dz herbaty 18 01„Na każdą chorobę inne lekarstwo, a herbata jest lekarstwem na każdą chorobę.”

                                                                                                  Przysłowie chińskie

Herbata to napój, który wszyscy uwielbiają. Jednak niewiele osób zapewne wie, że herbata poza niezwykłymi walorami smakowymi i aromatycznymi ma także właściwości lecznicze, między innymi poprawia zdolności pamięciowe. Właśnie ze względu na tę zaletę uczniowie klasy II gimnazjum realizujący projekt ,,Piękni i zdrowi” z panią Małgorzatą Opiela 15 grudnia zorganizowali szkolne SPA ,,Herbaciany Raj” .

   podroze pasja 17 01Życie codzienne to nieustanna gonitwa. Warto zatrzymać się i zadbać o to, aby w natłoku zajęć znaleźć czas na pielęgnowanie swoich pasji. Pasja jest tym co nas napędza, co daje nam energię i siłę. Naszym marzeniem jest żeby każdy odnalazł swoją i mógł ją realizować każdego dnia, czerpiąc z tego radość tak jak czyni to pan Marcin Janik – podróżnik, który gościł w naszej szkole.

  dab 17 01Ćwiczenia na świeżym powietrzu przy pniu drzewa nie tylko pomagają zachować doskonałą formę fizyczną, ale pozwalają również wchłonąć ożywczą energię natury, poprawić odporność organizmu. Nie są one  specjalnie wyczerpujące, a dodają siły i wyszczuplają.

mykoterapia 17 01   Jesień to czas grzybobrania.16 października  koordynator Szkoły Promującej Zdrowie zorganizował wycieczkę pasmem Jeżowej Wody w poszukiwaniu dorodnych okazów borowików czy rydzy . Okazuje się ,że grzyby mają nie tylko walory smakowe, ale i lecznicze.

czyste powietrze

szkola prom bezp

dobrze zaprojektowana

odblaksowa szkola

Początek strony