mistrz aktyw 18 01 Aktywność ruchowa jest nieodłącznym atrybutem życia człowieka. Sprzyja ona rozwojowi organizmu, pomnażaniu i zachowaniu zdrowia. Niestety w coraz większym stopniu u  dzieci i młodzieży występuje tendencja do ograniczania aktywności fizycznej. Uczniowie klasy II realizując projekt gimnazjalny ,,Piękni i zdrowi”

dz marchwi 18 01   Rok kalendarzowy pełen jest różnych uroczystości i obchodów. I tak według kalendarza świąt nietypowych na dzień 5 kwietnia przypadło święto dz marchwi 18 02marchewki. Z tej okazji członkowie koła przyrodniczego przygotowali coś ,,marchewkowego”: gazetkę informacyjną, ciasto, sok oraz konkurs ,,Pożeracz marchewki”. W ten sposób chcieli zachęcić wszystkich do zamiany niezdrowych fast foodów na zdrową żywność, a konkretnie marchewkę, która jest źródłem niezwykle cennych witamin.

smaczna moda 18 01

Trendy modowe nie tylko królują na wybiegu, ale również swoje miejsce mają w kuchni! Nietrudno jest zauważyć, że ostatnio modne jest zdrowe odżywianie. Zdrowe, czyli jakie?  Takie , które polega na regularnym dostarczaniu organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych w odpowiednich ilościach i proporcjach. Często o tym zapominamy.

dz jogurtu 18 01   W marcu w ramach programu Szkoły Promującej Zdrowie zorganizowano Dzień Jogurtu. Celem tego działania było zwrócenie uwagi  uczniów na dz jogurtu 18 02właściwe nawyki żywieniowe i promowanie diety bogatej w produkty mleczne. W tym dniu wszyscy zajadali się zdrowymi jogurtami i jogurtowymi babeczkami.

dz herbaty 18 01„Na każdą chorobę inne lekarstwo, a herbata jest lekarstwem na każdą chorobę.”

Przysłowie chińskie

Herbata to napój, który wszyscy uwielbiają. Jednak niewiele osób zapewne wie, że herbata poza niezwykłymi walorami smakowymi i aromatycznymi ma także właściwości lecznicze, między innymi poprawia zdolności pamięciowe. Właśnie ze względu na tę zaletę uczniowie klasy II gimnazjum realizujący projekt ,,Piękni i zdrowi” z panią Małgorzatą Opiela 15 grudnia zorganizowali szkolne SPA ,,Herbaciany Raj” .