Kontynuując cykl spotkań ,,Podróże – moja pasja”, 30 września gościł w naszej szkole podróżnik z grupy Trzask.pl pan Dariusz Rochecki. Tematem spotkania były kraje z Półwyspu Arabskiego: Oman i ZEA (Zjednoczone Emiraty Arabskie). Podróżnik w niezwykle ciekawy sposób zaprezentował geografię, historię, kulturę i życie codzienne mieszkańców tych krajów. Uczniowie mieli okazję zobaczyć symbol Omanu – kandżar, powąchać prawdziwe kadzidło oraz przymierzyć tradycyjny strój kobiet i mężczyzn z tego regionu. Atrakcyjna opowieść przeplatana była informacjami o faunie regionu np. sokołach – symbolach ZEA, wielbłądach, zielonych żółwiach oraz atrakcjach turystycznych w Dubaju np. lodowisku w supermarkecie, kąpielach w lokalnych dolinach wadi, najdroższych i najbardziej luksusowych hotelach na świecie czy  sztucznych wyspach. To była fascynująca podróż - pełna pasji, pokazująca uczniom jak w twórczy sposób można zagospodarować swój wolny czas.

Koordynator projektu: Małgorzata Opiela.

dz aniola 18 01dz aniola 18 02dz aniola 18 03„Dziś  każdy jest dla wszystkich miły, dzieci w anioły się zamieniły. Miłe słowa z ust padają, uśmiechy z twarzy nie znikają”.

19 grudnia szkolny korytarz zamienił się w Anielską Aleję. Pojawiły się papierowe aniołki i chmurki z serdecznymi sentencjami .Na gazetce umieszczono postać anioła, któremu przyczepiano skrzydełka wykonane przez uczniów każdej klasy, zawierające miłe słowa w myśl hasła „słowa uskrzydlają”. W programie obchodów znalazł się również   anielski kiermasz podczas którego można było  nabyć aniołki z makaronu i gipsu oraz ciastka anielskie oczy i serca . Na jednej z przerw uczniowie wykonali taniec radości oraz  brali  udział w anielskich harcach czyli różnorodnych zabawach z nagrodami.

jabl z glowy 18 01jabl z glowy 18 02jabl z glowy 18 03

Jabłko, najpopularniejszy owoc, bogaty w witaminy i wartości odżywcze, ma  swoje święto obchodzone na całym świecie. W naszej szkole obchody Święta Jabłka odbyły się dnia 28 listopada. Celem obchodów było wyrabianie w młodych ludziach nawyku zdrowego odżywiania. Dzień stał się okazją zachęcenia dzieci  do skosztowania jabłkowych pyszności: szaszłyków , soków, szarlotek . Dodatkową atrakcją były zabawy i konkursy ,oczywiście z jabłkami w roli głównej.

dz zyczliwosci 18 0121 listopada  do kręgu życzliwych i uśmiechniętych ludzi dołączyły  dzieci z świetlicy szkolnej. Na zajęciach rozmawiano o życzliwości, dobrych manierach, zachowaniu się w szkole i miejscach publicznych. Był też czas na kolorowe prace plastyczne. Uczniowie przygotowywali ordery życzliwości, tworzyli łańcuch życzliwych  dłoni, a także  brali udział  w zabawach , które wywoływały uśmiech  na każdej twarzy.