Koordynator projektu: Małgorzata Opiela.

dz aniola 18 01dz aniola 18 02dz aniola 18 03„Dziś  każdy jest dla wszystkich miły, dzieci w anioły się zamieniły. Miłe słowa z ust padają, uśmiechy z twarzy nie znikają”.

19 grudnia szkolny korytarz zamienił się w Anielską Aleję. Pojawiły się papierowe aniołki i chmurki z serdecznymi sentencjami .Na gazetce umieszczono postać anioła, któremu przyczepiano skrzydełka wykonane przez uczniów każdej klasy, zawierające miłe słowa w myśl hasła „słowa uskrzydlają”. W programie obchodów znalazł się również   anielski kiermasz podczas którego można było  nabyć aniołki z makaronu i gipsu oraz ciastka anielskie oczy i serca . Na jednej z przerw uczniowie wykonali taniec radości oraz  brali  udział w anielskich harcach czyli różnorodnych zabawach z nagrodami.

jabl z glowy 18 01jabl z glowy 18 02jabl z glowy 18 03

Jabłko, najpopularniejszy owoc, bogaty w witaminy i wartości odżywcze, ma  swoje święto obchodzone na całym świecie. W naszej szkole obchody Święta Jabłka odbyły się dnia 28 listopada. Celem obchodów było wyrabianie w młodych ludziach nawyku zdrowego odżywiania. Dzień stał się okazją zachęcenia dzieci  do skosztowania jabłkowych pyszności: szaszłyków , soków, szarlotek . Dodatkową atrakcją były zabawy i konkursy ,oczywiście z jabłkami w roli głównej.

dz zyczliwosci 18 0121 listopada  do kręgu życzliwych i uśmiechniętych ludzi dołączyły  dzieci z świetlicy szkolnej. Na zajęciach rozmawiano o życzliwości, dobrych manierach, zachowaniu się w szkole i miejscach publicznych. Był też czas na kolorowe prace plastyczne. Uczniowie przygotowywali ordery życzliwości, tworzyli łańcuch życzliwych  dłoni, a także  brali udział  w zabawach , które wywoływały uśmiech  na każdej twarzy.

podroze pasja 18 01Pas­ja uczy bycia nas szczęśli­wymi,  dlatego zorganizowaliśmy w szkole spotkanie z człowiekiem z pasją - podróżnikiem  z Grupy Trzask.  Pan Samuel Kempski zaprezentował niezwykle barwny materiał fotograficzny z podróży do Republiki Południowej Afryki. Uczniowie wirtualnie  dotarli na Przylądki Igielny i Dobrej Nadziei, odwiedzili wioskę Zulusów, poznali historię Nelsona Mandeli, zobaczyli strusie w Oudtshoorn oraz Wielką Dziurę w Kimberley, przekonali się czy Góra Stołowa faktycznie jest płaska jak stół, zobaczyli skok na bungee z wysokości ponad 200 metrów, dowiedzieli się co znaczy słowo 'apartheid' i jak wygląda życie białych i czarnych w RPA oraz czy można uciec przed żarłaczami białymi w okolicach Durbanu.

Kraj, który większości uczniów kojarzy się tylko z mistrzostwami świata w piłce nożnej, okazał się niezwykle interesujący, a zdobyta wiedza na pewno przyda się im na lekcjach geografii.