podroze pasja 18 01Pas­ja uczy bycia nas szczęśli­wymi,  dlatego zorganizowaliśmy w szkole spotkanie z człowiekiem z pasją - podróżnikiem  z Grupy Trzask.  Pan Samuel Kempski zaprezentował niezwykle barwny materiał fotograficzny z podróży do Republiki Południowej Afryki. Uczniowie wirtualnie  dotarli na Przylądki Igielny i Dobrej Nadziei, odwiedzili wioskę Zulusów, poznali historię Nelsona Mandeli, zobaczyli strusie w Oudtshoorn oraz Wielką Dziurę w Kimberley, przekonali się czy Góra Stołowa faktycznie jest płaska jak stół, zobaczyli skok na bungee z wysokości ponad 200 metrów, dowiedzieli się co znaczy słowo 'apartheid' i jak wygląda życie białych i czarnych w RPA oraz czy można uciec przed żarłaczami białymi w okolicach Durbanu.

Kraj, który większości uczniów kojarzy się tylko z mistrzostwami świata w piłce nożnej, okazał się niezwykle interesujący, a zdobyta wiedza na pewno przyda się im na lekcjach geografii.

czyste powietrze

szkola prom bezp

dobrze zaprojektowana

odblaksowa szkola

Początek strony