dz aniola 18 01dz aniola 18 02dz aniola 18 03„Dziś  każdy jest dla wszystkich miły, dzieci w anioły się zamieniły. Miłe słowa z ust padają, uśmiechy z twarzy nie znikają”.

 19 grudnia szkolny korytarz zamienił się w Anielską Aleję. Pojawiły się papierowe aniołki i chmurki z serdecznymi sentencjami .Na gazetce umieszczono postać anioła, któremu przyczepiano skrzydełka wykonane przez uczniów każdej klasy, zawierające miłe słowa w myśl hasła „słowa uskrzydlają”. W programie obchodów znalazł się również   anielski kiermasz podczas którego można było  nabyć aniołki z makaronu i gipsu oraz ciastka anielskie oczy i serca . Na jednej z przerw uczniowie wykonali taniec radości oraz  brali  udział w anielskich harcach czyli różnorodnych zabawach z nagrodami.  

 

W związku z obchodami Dnia Anioła ogłoszono także konkurs ,,Wszyscy jesteśmy aniołami”. Zgodnie z kryterium konkursu szkolny anioł to jest ktoś, kto żyje w zgodzie z innymi, jest uśmiechnięty, uprzejmy ,pomaga innym, zawsze można na nim polegać, staje w obronie słabszych, wzbudza zaufanie. Zwycięzcą została Emilia Zoń z klasy VI.

Mamy nadzieję, że  zorganizowany Dzień Anioła, którego celem było stworzenie klimatu sprzyjającemu dobremu samopoczuciu całej społeczności szkolnej przyczyni się  do odkrywania w sobie cech anielskich – dobra, życzliwości, chęci pomocy innym i redukowania wszelkich niepożądanych zachowań wśród uczniów.

czyste powietrze

szkola prom bezp

dobrze zaprojektowana

odblaksowa szkola

Początek strony