sw niep 17 1010 listopada 2017 r. w naszej szkole uroczyście świętowaliśmy 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji odbyła się akademia, podczas której zostały zaprezentowane wiersze patriotyczne oraz wydarzenia ukazujące jak trudna była droga do Niepodległej. Uczniowie, w krótkich scenkach, zobrazowali sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce w czasie 123 lat niewoli.

Akademię uświetnił występ chóru szkolnego oraz uczennicy kl. III gimnazjum przygotowanych przez panią Iwonę Gawlak, a także dziewcząt z klasy VI, które zagrały i zaśpiewały pieśń patriotyczną pt. „Niech żyje Polska”.

Dla wszystkich była to doskonała lekcja historii, którą przygotowali uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum pod opieką pani Marzeny Piórkowskiej oraz pani Marzeny Banach. Nad stroną techniczną czuwał ks. Robert Duda.

Po akademii delegacja uczniów zapaliła znicze pod obeliskiem upamiętniającym wydarzenia z okresu I wojny światowej.

Ponadto, w dniu 11 listopada, delegacja uczniów w składzie: Aldona Kędroń, Maria Prędka i Jakub Wroński, pod opieką dyrektora szkoły pana Marka Twaroga i pani wicedyrektor – Lucyny Pazdur, wzięła udział w miejskich obchodach Narodowego Święta Niepodległości. Po złożeniu wiązanki kwiatów pod Pomnikiem Nieznanego Żołnierza, młodzież wraz z opiekunami uczestniczyła w uroczystej mszy świętej w intencji Ojczyzny sprawowanej w Bazylice MBB w Limanowej.

Marzena Piórkowska, Marzena Banach