sw szk 17 48

„Przez przeciwności ku gwiazdom”.

Kolejne Święto Szkoły już za nami…

   28 listopada 2017 r. nasza szkoła obchodziła swoje święto. Uroczystość zainaugurowała msza święta odprawiona już tradycyjnie na sali gimnastycznej naszej szkoły,  w której udział wzięli zaproszeni goście, nauczyciele, rodzice i uczniowie.

 

Na wstępie oficjalnej części obchodów Dyrektor Szkoły Marek Twaróg przywitał serdecznie przybyłych gości, wśród których obecni byli m.in.: Wice Wójt Gminy Limanowa Marian Mąka, Dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Szkół Edyta Król, Kierownik Wydziału Kultury i Promocji Urzędu Gminy Limanowa Wojciech Korabik, Dyrektor Gminnej Biblioteki w Starej Wsi Jacenty Musiał, prezes limanowskiego Związku Nauczycielstwa Polskiego Elżbieta Mordarska, sołtys wsi  Ryszard Piszczek,  byli dyrektorzy placówki i pracownicy oraz przewodnicząca Rady Rodziców Joanna Krajewska - Pachut.

Następnie głos zabrali zaproszeni goście. Wiele ciepłych słów usłyszeliśmy od: Wice Wójta Gminy Limanowa Mariana Mąki, Pani Elżbiety Mordarskiej i Pana Jacentego Musiała.

Potem rozpoczęła się część artystyczna. Zaprezentowaliśmy w niej współczesnych uczniów. Czasem taki młody człowiek skupia się tylko na sobie. Nie może żyć bez telefonu, nie interesuje się innymi, wybiega jak najszybciej ze szkoły, by zamknąć się w swoim pokoju wraz z… telefonem komórkowym. Ale są też tacy, którzy potrafią się zaangażować, potrafią poświęcić swój czas i doceniają pracę innych, śpiewają, tańczą, biorą udział w konkursach przedmiotowych. Jesteśmy przekonani, że ta druga grupa młodych przeważa u nas. Pokazaliśmy to w różnorodnej formie: poprzez film telewizji „Konar TV”, piosenkę, taniec klasy V i III szkoły podstawowej, prezentację najciekawszych rzeczy z naszej placówki. Nie mogliśmy opuścić też informacji o samym patronie – Stanisławie Konarskim, a z jego słów stworzyliśmy dekalog dla współczesnego człowieka.

Uroczystość była również okazją do przekazania przez Dyrektora Szkoły podziękowań i wyrazów uznania dla pracy wychowawców i nauczycieli, a w szczególności dla Pani: Marii Młynarczyk - odznaczonej niedawno Złotym Medalem Prezydenta RP za Długoletnią Służbę  i  Pani Wioletty Kurek – finalistki powiatowego etapu plebiscytu „Nauczyciel na medal” . Dyrektor wręczył również nagrody uczniom - zwycięzcom konkursów przygotowanych z racji Święta Szkoły: konkursu wiedzy, konkursu plastycznego i konkursu fotograficznego.

Część artystyczną przygotowali uczniowie klasy II gimnazjum pod kierunkiem Pani Doroty Sewielskiej.

Organizatorzy uroczystości mają nadzieję, że wszyscy wezmą sobie do serca słowa z części artystycznej, które brzmiały: Zauważmy rzeczy dobre wokół nas. Przecież tyle się u nas dzieje. Niewątpliwie możemy być dumni z naszej szkoły. To praca wszystkich, którzy się tutaj zebraliśmy: dyrekcji, nauczycieli, rodziców, pracowników szkoły i uczniów. Od dziś pracujmy nad naszymi słabościami. Walczmy z lenistwem. Odrzućmy niechęć. Angażujmy się. Działajmy! Niech hasłem dla nas wszystkich na obecny rok szkolny będą słowa: „ Przez przeciwności ku gwiazdom”