Okaż kulturę i chroń naturę

chron nat 17 04 Dzień Ziemi to najważniejsze, najbardziej znane i najhuczniej obchodzone ze świąt ekologicznych. Ten dzień w naszej szkole rozpoczęliśmy od prezentacji filmu pt. „ Ekologiczny dom”.

Zwrócił on uwagę całej społeczności szkolnej na potrzebę dbania o czystość powietrza, środowiska wokół siebie, oszczędzania energii, wody i surowców wtórnych poprzez ich segregację oraz recykling. Następnie podczas przerw uczniowie brali udział w grach planszowych, w trakcie których mieli możliwość rozwinięcia swojej wrażliwości przyrodniczej i ekologicznej. Poszerzali wiedzę o problemach środowiskowych na Ziemi i poznawali sposoby ich rozwiązywania - ,,Segreguję śmieci”, ,,Oszczędzam wodę”, ,,Oszczędzam energię”. Z okazji Dnia Ziemi Samorząd Uczniowski ogłosił dwa konkursy dla uczniów klas IV-VI i I-III gimnazjum pt ,,Ekologiczna gra planszowa” oraz dla klas najmłodszych II-III ,,Ekostworki”.

KOCHAM CIĘ ZIEMIO

dz ziemi 16 13 Dni Ziemi obchodzone 22 kwietnia to czas, kiedy ludzie na całym świecie łączą siły, aby uświadomić wszystkim, że wspaniałe dary przyrody trzeba wykorzystywać mądrze - tak, aby starczyło ich dla przyszłych pokoleń.

Czytaj więcej: KOCHAM CIĘ ZIEMIO

DZIEŃ ZIEMI 2015

Dzień Ziemi ma uświadomić młodym mieszkańcom , jak kruchy jest ekosystem ziemi oraz jak duży wpływ na jego niszczenie mają działania człowieka. Z tej to okazji w szkole odbyła się uroczysta akademia pod hasłem ,,Hałas Ziemi wróg” podczas ,której zwrócono uwagę ,że hałas wpływa nie tylko negatywnie na zdrowie człowieka ale również ma  niszczące działanie jeśli chodzi o jakość środowiska przyrodniczego.

HPV 240x400px

nie pal