lekturki 21 09  Klasa 3 w ramach innowacji realizuje międzynarodowy projekt „ Czytam z klasą - lekturki spod chmurki”. Od stycznia do marca realizowaliśmy drugi moduł związany ze śniegiem. Jako drugą lekturę wspólnie wybraliśmy książkę Aliny i Czesława Centkiewiczów „ Zaczarowana zagroda”. Efektem pracy z tekstem państwa Centkiewiczów były ciekawe lapbooki o życiu  pingwinów a nasze lekturniki wzbogaciły się o kolejne przygody bohaterów.

Wykonaliśmy również przestrzenne bałwanki, które przyozdobiły naszą klasę. Na zakończenie naszej pracy opracowaliśmy plakaty, mające na celu  zachęcić do przeczytania książki „ Zaczarowana zagroda”. Drugi moduł podobnie jak pierwszy również miał wymiar ekologiczny.  Realizacja zadań w krainie zimy dostarczyła nam wiele radości, niezapomnianych przeżyć i wzruszeń. Teraz czekamy na kolejne, wiosenne wyzwania.

Pozdrawiamy wszystkich bardzo serdecznie!

Uczniowie klasy 3