lekturki 21Otrzymaliśmy potwierdzenie realizacji II modułu „Mała chmurka w krainie drzew” Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki”.

 Uczniowie klasy 2 Szkoły Podstawowej im. Stanisława Konarskiego w Starej Wsi wraz z wychowawczynią Jolantą Ciągło do realizacji II Modułu „Mała chmurka w krainie śniegu” wybrali książkę Czesława Centkiewicza „Zaczarowana zagroda”. Po omówieniu kolejnych przygód pingwinów Adeli i głównego bohatera Elegancika drugoklasiści uzupełnili karty w „Lekturniku”. Na koniec ocenili swoją znajomość omawianej książki.

Aby poczuć się bardziej zimowo i zamienić naszą klasę w zimową krainę drugoklasiści pod kierunkiem wychowawczyni ozdobili swoją klasę białymi i niebieskimi balonami oraz własnoręcznie wykonanymi śnieżynkami. Klasę ozdabiał również plakat wykonany jeszcze przed rozpoczęciem omawiania lektury, na którym uczniowie przyczepiali wybrane przez siebie pingwinki po samodzielnym przeczytaniu książki. W sali znalazły swój kącik na „lodowcu” oraz pływających po oceanie krach pingwiny oraz pod ośnieżonym czytelniczym drzewie czytelniczym wesołe bałwanki.

Dużo emocji było w grupach podczas pracy nad stworzeniem plakatów zachęcający innych do przeczytania tej wspaniałej książki, czyli „Zaczarowanej zagrody”. Pięknie wykonane plakaty ozdabiają korytarz naszej szkoły.

W pięknej zimowej scenerii zorganizowaliśmy nasz klasowy bal karnawałowy. Wszyscy świetnie się bawili w pomysłowych przebraniach. Na zakończenie zabawy, po posprzątaniu sali wszyscy chętnie poczęstowali się przepysznymi pączkami.